You are currently viewing Türkiye’de Lazer Projeksiyonlu 4 Yeni IMAX Salonu Açılıyor

Türkiye’de Lazer Projeksiyonlu 4 Yeni IMAX Salonu Açılıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

CineNOVA Sinemaları, dört yeni IMAX salonu için anlaşmaya vardı.

.

Ülkemizde sekiz olan IMAX salon sayısı çok yakında on ikiye yükseliyor. CineNOVA sinemaları, 4K görüntü sağlayan lazer projeksiyon teknolojisine sahip dört yeni IMAX salonuna ev sahipliği yapmak için IMAX ile anlaşmaya imza attı.

Hem ses hem de görüntü anlamında çok daha yoğun bir deneyim sunan lazer projeksiyonlu bu salonlar, bu anlamda Türkiye’de bir ilk olacak. Bu anlaşma aynı zamanda ülkemizde IMAX tekelinin kırılması, ilk kez Paribu Cineverse sinema zinciri dışında bir sinema işletmesinin IMAX salonlarına sahip olması anlamına geliyor.

İstanbul’da Marmara Forum ve Forum İstanbul, Ankara’da Gordion gibi sinemaları bulunan CineNOVA Sinemaları CEO’su Hakan Askar, seyirciye sinemanın hak ettiği kaliteyi sunmayı hedeflediklerini söylüyor.

IMAX CEO’su Rich Gelfond ise tutkulu bir sinema seyircisine sahip Türkiye’ye CineNOVA Sinemaları ile birlikte Lazer teknolojisini ilk defa sunmaktan memnun olduklarını belirtiyor. Türkiye kısıtlı IMAX salon sayısına rağmen, Avrupa’da IMAX salonlarında en çok hasılat elde edilen on ülkeden biri olarak dikkat çekiyor.

CineNOVA’nın yeni IMAX salonlarından ilk ikisi bu yıl içerisinde İstanbul ve Ankara’da açılacak. 2025 ve 2026’da faaliyete başlayacak diğer iki salonun ise hangi şehirlerde açılacağı henüz duyurulmadı.

Kaynak: Box Office Türkiye