You are currently viewing “The Penguin” ve “The Mandalorian” Dizileri de Senaristler Grevinden Etkilendi

“The Penguin” ve “The Mandalorian” Dizileri de Senaristler Grevinden Etkilendi

  • Post author:
  • Post category:haberler

Senaristlerin grevinden etkilenen diziler arasına her geçen gün yenileri ekleniyor…

Beyazperde

Matt Reeves‘in “The Batman” filmiyle aynı evrende geçen ve Colin Farrell‘ın Penguin rolüne döneceği Max dizisi “The Penguin“in çekimleri, Amerikan Yazarlar Birliği’nin (WGA) 2 Mayıs’ta başlayan grevi nedeniyle durduruldu.

Dizinin yazarları setin durmasını DC Evreni’ne gönderme yapan ve Batman ile Penguin arasındaki düşmanlığı vurgulayan esprili paylaşımlarla duyurdular. Senarist Ryan Kennedy, greve destek veren fotoğrafını Twitter’da şu açıklamayla paylaştı:

Batman: 1941’den beri Penguen’i kapatmaya çalışıyor

WGA East: bir günde halleder

Diğer yandan sevilen Star Wars dizisi “The Mandalorian“ın dördüncü sezonu da grev nedeniyle sekteye uğrayan diziler listesine katılacak gibi görünüyor. Deadline’ın kaynaklarına göre Disney+ dizisinin, Disney veya Lucasfilm tarafından henüz resmi olarak duyurulmamış olan dördüncü sezonunun yapımına başlanması bekleniyordu.

Bu yılın başlarında dizinin yaratıcısı Jon Favreau, dördüncü sezonun senaryolarının tamamlandığını açıklamıştı. Başlangıçta, yeni bölümlerin çekimlerine Eylül ayında başlamayı planlıyordu. Her ne kadar senaryo tamamlanmış ve çekimlerin başlamasına daha 4 ay süre olsa da grev nedeniyle tüm ön hazırlık süreci ileri bir tarihe atılıyor.

Bu aşamada prodüksiyonun başlamasını geciktirmek, sette ya da hazırlık aşamasında yazar bulunmaması nedeniyle yaşanacak aksaklıkların neden olabileceği duraksamalara kıyasla ekonomik açıdan da daha rahat bir ilerleyiş sağlayacaktır.