You are currently viewing Arnold Schwarzenegger: Terminatör Serisiyle İşim Bitti!

Arnold Schwarzenegger: Terminatör Serisiyle İşim Bitti!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Schwarzenegger “Terminatör” defterini kapattı.

.

Erkenden zirveye çıkan film serileri söz konusu olduğunda, “Terminatör” filmlerinden daha iyi bir örnek bulamak pek mümkün değil. James Cameron imzalı ilk iki film; Cameron’u herkesin taklit etmek istediği gişe rekorları kıran yönetmen olarak hafızalara kazıdı, yıldızları Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton‘ın kariyerlerini yaratmaya yardımcı oldu ve bugün hala klasik olarak anılıyor.

Ancak bundan sonra gelen filmler aynı başarıyı sürdüremedi, eleştirmenlerden ve izleyicilerden karışık yorumlar alarak ilk iki filmin tahtını paylaşamadı. Schwarzenegger ise Terminatör serisinin gelecekte de devam edeceğine inandığını, ancak bunu onsuz yapması gerektiğini düşünüyor.

Kariyerindeki ilk dizi projesi olan “Fubar“ın tanıtım turlarında The Hollywood Reporter’a bir röportaj veren aktör serinin nasıl devam etmesi gerektiği konusunda şunları söyledi:

“Seri bitmedi. Benim onunla işim bitti. ‘Terminatör’ söz konusu olduğunda dünyanın farklı bir temayla ilerlemek istediği mesajını yüksek sesle ve net bir şekilde aldım. Birinin harika bir fikir bulması gerekiyor.

Benim başarımdan büyük ölçüde ‘Terminatör’ sorumluydu, bu yüzden ona her zaman çok sevgiyle bakarım. İlk üç film çok güzeldi. Dört numarada [Terminator Salvation] Vali olduğum için orada değildim. Sonra beşinci [Terminator: Genisys] ve altıncı [Terminator: Dark Fate] bana göre konuyu kapattı. Bunu önceden biliyorduk çünkü iyi yazılmamışlardı.”

Son Terminatör filmi “Dark Fate” 122,6 milyon dolarlık mali kayba neden oldu ve bu da onu tüm zamanların en büyük gişe bombalarından biri haline getirdi. Kendisinden önceki “Genisys”, şaşırtıcı derecede iyi hasılat yapmıştı ama buna rağmen beklentileri karşılamadı. Dolayısıyla planlanan devam filmleri ve bir spin-off dizisi iptal edildi.

Schawarzenegger’in aksiyon komedisine geri döndüğü “Fubar” dizisi 25 Mayıs’ta Netflix’te!