You are currently viewing Tek Eşli Olmama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

Tek Eşli Olmama Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey

  • Post author:
  • Post category:Sohbet
  • Post comments:0 Yorum

Sonsuz bir dizi ilişki türü ve tadı var, bu yüzden sizin için onu parçalamak için buradayız.

Tamamen tek eşli misin? tek eşli? Yalnızca cinsel olarak açık bir ilişki içinde misiniz , yoksa daha çok duygusal bir bağlantı mı arıyorsunuz?

İlişkinizi açmaya bakıyorsanız, yalnız değilsiniz.Sima Sohbet üyeleri bize çok çeşitli bağlantılar aradıklarını söylüyor. Journal of Sex and Marital Therapy’de yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre  , yaklaşık 5 Amerikalıdan 1’i, daha yaygın olarak açık ilişki olarak bilinen, rızaya dayalı tek eşliliğe katılmıştır.

İlişkinizi istediğiniz gibi sınıflandırmakta özgür olsanız da, sınırlarınızın nerede olduğunu anlamak, siz ve partneriniz ilişkinizi tanımlayıp müzakere ederken önemli bir adımdır.

İşler

Erkeklerin % 63’ü  ve kadınların %45’i  en az bir kez bir ilişki yaşadıklarını söylüyor. Bazı çiftler “bilmemeyi tercih ederim” politikasına bağlı kalırken, diğerleri partnerlerinin bilgisi olmadan ilişki peşinde koşuyor. Bir ilişki yaşarken sağduyu genellikle gerekli bir bileşendir. İnsanlar pek çok nedenden dolayı ilişki yaşarlar; eşlerini severler ama kıvılcım gitmiştir, aile birimini bozmak istemezler veya eşlerinin karşılayamadığı/karşılayamayacağı ihtiyaçları vardır ve bu nedenle onlara yardım edecek birini ararlar. olabilmek. Sağduyuya duyulan yüksek ihtiyaç nedeniyle, birçok kişi evlilik dışı bir ilişki partneri bulmak için SimaSohbet.net’a başvurur.

Açık İlişkiler
Açık bir ilişkide, her iki taraf da ilişkinin dışında başkalarıyla bağlantı kurmanın uygun olduğu konusunda hemfikirdir. İnsanlar açık ilişkileri farklı tanımlar ve birçok farklı açık ilişki türü vardır, ancak hepsi tek eşli olmayan şemsiyenin altına girer. Ortak olan, bir veya daha fazla farklı ortağa açık olmanızdır. İster bu diğer insanları birlikte yaşıyor olun, ister tek başınıza olun, açık bir ilişki, siz ve eşiniz tarafından önceden açıkça iletilen ve müzakere edilen bir ilişkidir.

sallanan

Muhtemelen tek eşliliğin en yaygın kabul gören ve uygulanan şekli olan sallanmak, 1960’lardaki cinsel devrim sırasında popüler oldu. Ortalama 10 yıldır ilişki içinde olan ve “her şeyi renklendirecek” bir şeyler arayan çiftler için en tipik olanıdır.

Aslında, bir  2011 CNN makalesi  , yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde sallanan yaşam tarzına giren 15 milyon kadar çift olduğunu iddia etti. Eş değiştirenler, birçok farklı yerde ek ortaklar bulabilir ve yaşam tarzlarını alçakgönüllü tutmak istiyorlarsa, bu çiftler Simasohbet.net ‘da istekli ortaklar bulabilirler.

Çiftler, ilişkilerinin aslında fantezilerini birlikte sürdürmekten ve keşfetmekten fayda sağladığını bildirdiğinden, salıncak deneyimleri tamamen seksle ilgili değildir.

Elektronik İnsan Cinselliği Dergisi tarafından, kendini eş değiştiren olarak tanımlayan 1000 çift arasında yapılan bir ankete göre,   %60’ı sallanma nedeniyle eşlerine duygusal olarak daha yakın olduklarını ve %90’ı sallanmanın ilişkilerini büyük ölçüde iyileştirdiğini söyledi.

çok eşlilik

 Sima Sohbet’da daha önce poliamoriyi tartışmıştık  . Polyamory, tüm ortaklar arasında müzakere ve açık iletişime dayalı olarak, farklı insanlarla aynı anda birden fazla ilişkiyi keşfetmek anlamına gelir. Çoklu ilişkilere ilişkin bu tartışmalar, cinsiyete sınır koymakla sınırlı değildir; duygularınız hakkında inanılmaz derecede iletişimsel olmaya ve bir partnerden ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunu anlamaya odaklanırlar.

Polyamory , bir partnerin başka bir partnere sahip olmasından, bir grup ilişkisindeki çok sayıda insanı kapsayabilen çok sadakatli ilişkilere kadar her şeyi kapsayabilir. Bu durumlarda, tüm ortak grupları daha büyük bir aile biriminin parçası olarak birlikte yaşayabilir.

Sima sohbet bildirilen 2015 tarihli bir araştırma,  partnerleri sorarsa insanların %55’inin açık bir ilişki düşüneceğini bildiriyor. Ancak çok eşliliği düşünenlerin, açık bir ilişkinin yürümesi için gereken iletişim miktarını da dikkate almaları gerekir. İnsanlar ne istedikleri konusunda açık sözlü ve dürüst olabilirler, ancak bu onların gerçekte ne yaptıkları konusunda açık sözlü ve dürüst oldukları anlamına gelmez.

tek eşli

Hem sallanan hem de çok eşli flört yaşam tarzlarında, ilişkilere yaklaşmanın ve müzakere etmenin birkaç yolu vardır. Monogamish, Dan Savage tarafından türetilen  ve çiftlere kendi ilişki kurallarını yazma yetkisi veren bir deyimdir  .

Duygusal tek eşlilik  , genellikle tek eşli olan ancak cinsel olarak dallara ayrılabilen çiftleri ifade eder. Sallanmak gibi birlikte yaptıkları bir aktivite olabilir bu. Veya cinsel seçeneklerini ayrı ayrı özgürce keşfetmeyi kabul edebilirler. Kapsayıcı öncül, seksin gündelik olduğu ve duygusal bağ için değil, ikiniz arasında olmadığı sürece fiziksel rahatlama olduğudur. Çoğu durumda, çiftler birbirlerine olan sevgileri ve saygıları nedeniyle belirli mahrem eylemlerin yalnızca birbirleriyle paylaşıldığına ve geçici partnerlerle yasak olduğuna karar verebilir. Örneğin çiftler, gündelik karşılaşmalar için “tarihlerin” yasak olduğuna karar verebilir.

Sorma, Söyleme  her türden ilişkiye uygulanabilir, ancak ne olursa olsun açıkça tartışılması gerekmediği anlamına gelir. “Karım diğer insanlarla seks yapmakta özgür, ben sadece bunu duymak veya düşünmek istemiyorum”, çiftler arasındaki bu tür sözsüz anlaşmalara bir örnek olabilir. Bu bazıları için işe yarasa da (bkz: ilişki anarşisi), partnerler partnerlerinin diğer insanları takip ettiğine dair inkar edilemez kanıtlarla karşılaştıklarında bu aynı zamanda incinme ve şoka neden olabilir.

ilişki anarşisi

İlişki anarşisini tanımlaması ve dışarıdan gelenlerin anlaması daha da zordur. Bu ilişki biçimi çok açıktır, genellikle bir “sorma, söyleme” biçimine uyar çünkü herkes istediğini yapmakta özgürdür.

70’lerin Aşk Yaz dönemine ve evliliğin kaldırılmasına odaklanan, ancak özellikle evli kadınlar için cinsel özgürlüğü memnuniyetle karşılayan Özgür Aşk hareketlerine (aslında 1700’lere kadar uzanan kavramlar) benzer .

Ne tür bir açık ilişkiye katılmak istediğinizi belirlemek söz konusu olduğunda, anahtar kendinizi ve partnerinizi tanımaktır. Kıskançlık bir faktör olsa da, bunun ötesine geçer: Beklentilerinizin ne olduğunu açıkça iletmek ve ilişkiyi/ilişkileri sağlıklı tutmak için herhangi bir temel kural koymakla ilgilidir.

Sizin için neyin doğru olduğu önemli değil, en içteki ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı keşfedebileceğiniz bir topluluk olan AshleyMadison.com’da potansiyel ortaklara ihtiyatlı bir şekilde göz atabilirsiniz.

Sima Sohbet hakkında

Sima Sohbet , 47 ülkede faaliyet gösteren ve cinsiyetsiz evliliklerde insanlara hizmet veren, dünyaca ünlü bir aldatma topluluğudur . Sitemiz, sadakatsizlik ve zina arayan, yargılayıcı olmayan insanları cezbeder . Bugün katılın ve evli flört uygulamalarından birini indirin .

Bir yanıt yazın