You are currently viewing Süper Mario Kardeşler Filmi, Karlar Ülkesi’nin Tahtını Devirdi

Süper Mario Kardeşler Filmi, Karlar Ülkesi’nin Tahtını Devirdi

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Süper Mario Kardeşler Filmi” tüm zamanların en çok kazanan 2. animasyon filmi oldu.

.

Universal’ın “Süper Mario Kardeşler Filmi” çok başarılı gişe yolculuğunun sonuna yaklaşırken, gişede belki de son önemli kilometre taşını geçti.

Animasyon video oyunu uyarlaması yaklaşık iki aydır dünya çapında gösterimde ve bu süre zarfında çok sayıda gişe rekoru kırdı. Bu haftanın başlarında ise “Karlar Ülkesi“ni (Frozen) geçerek küresel gişede tüm zamanların en büyük ikinci animasyon film oldu ve böylece şimdiye kadarki en büyük başarısını elde etti.

Amerika’da 560 milyon dolar ve diğer ülkelerde 727 milyon dolar kazanan “Süper Mario Kardeşler Filmi”, “Karlar Ülkesi”nin 10 yıl önceki 1.284 milyar dolarlık hasılatını geride bırakarak dünya çapında 1.288 milyar dolar kazandı.

Mario Kardeşler, şu anda tüm zamanların en çok kazanan filmleri listesinde yalnızca “Karlar Ülkesi 2“in gerisinde. Fakat bu süreçten sonra filmin bir atak yapıp “Karlar Ülkesi 2″nin 1.45 milyar dolarlık hasılatını geçmesi pek mümkün görünmüyor.

Bununla birlikte, “Süper Mario Kardeşler Filmi”nin gerçekçi bir şekilde kırma şansına sahip olduğu büyük bir rekor daha var. Gişedeki başarısını biraz daha sürdürebilirse, “İnanılmaz Aile 2“nin 608 milyon dolarlık hasılatını geride bırakarak Amerika gişesinde tüm zamanların en çok kaznan animasyon filmi haline gelebilir.

“Süper Mario Kardeşler Filmi”, bu son iki ayda, şimdiye kadar piyasaya sürülen her Pixar filminin yanı sıra her DreamWorks filmini, her Blue Sky filmini ve her Illumination filmini geride bıraktı. Başarısını daha da net vurgulamak gerekirse, film çok daha köklü olan Oyuncak Hikayesi, Shrek, Çılgın Hırsız, Kung Fu Panda ve Buz Devri serilerinin her filmini geride bıraktı.

2023’ün 1 milyar dolar sınırını aşan ilk ve şimdilik tek filmi olan “Süper Mario Kardeşler Filmi” aynı zamanda tüm zamanların en yüksek kazançlı video oyunu uyarlaması olma unvanını da elinde tutuyor.