You are currently viewing Ruhun Duymaz 2. bölüm özet. Ece de operasyonlara dahil oluyor

Ruhun Duymaz 2. bölüm özet. Ece de operasyonlara dahil oluyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Onur ilk bölüm sonunda bir hırsızı Civan Koral’ın kasasını soyarken suç üstü yakalamış sonrasında kaçma kovalamaca sahnesi sonunda hırsızın Ece olduğunu anlamıştı. Ece’yi hemen operasyon merkezlerine getirir. Kadın gerçekleri söylemek yerine defalarca kez kaçmaya çalışır. Onu hapsetseler de sürekli olaya dahil olmak pazarlık yapmak için uğraşır.

Diğer ajanlar ise Onur’un ‘operasyon iptal’ talimatı üzerine evden çıkar. Ayla fenalaşmış gibi yaparken diğerleri onu minibüse taşır. Merkeze geldiklerinde Ece’yi orada görünce şaşırırlar. Onur Ece ile ne yapacağını bilemez. Üstlerine teslim etse nişan operasyonunun fiyasko olduğu ortaya çıkacaktır. 

Onur Hilal ile olan durumu toparlayabilmek için defalarca kez kendisini arayan ve nişan gecesi topyekün ortalıktan kaybolmalarını açıklamaya çalışır. Onur yaptığı plana mecburen Ece’yi de dahil eder. Çünkü maharetli hırsız nişan sırasında Civan’ın cekedinin cebinden kasanın anahtarını çalmıştır. Ve eğer Civan durumu fark ederse yurt dışına kaçması an meselesidir

Derhal Ayla’yı hastaneye yatırıp beyin sarsıntısı geçirmiş gibi yaparlar. Hilal sonunda Onur’dan haber aldığı için mutludur. Civan ve annesi de istemeseler de hastanede Ayla’yı ziyaret eder. Orada buluna Ece ise bir yolunu bulup Civan’ın cebine kasa anahtarını koyabilir. 

Civan her ne kadar Ayla rahatsızlandığı için ortadan kaybolduklarına inansa da biricik kız kardeşinin pek de iyi tanımadıkları Onur ile evlenmesini istememektedir. Eve gelmelerini yasaklayınca eve girebilecek tek kişi Ece olur. Ece ekipten aldığı mavi lenslere takılı kameralarla eve girip Civan’ın odasında başka kasa olup olmadığını araştırır

Geçen bölüm limanda yakaladıkları adamın telefonunda hiç bir yazışma bulamazlar. Ta ki Ece Civanın cep telefonunda da aynı oyunun yüklü olduğunu fark edene kadar. Onur durumu anlar ve şebekenin oyun üzerinden haberleştiğini anlar. Mesajlara göre Civan’ın da öne çekmesiyle buluşma o gün olacaktır. Ekip derhal kılık değiştirip buluşmanın ve tarih eser olan bir hançerin satılacağı otele yakaladıkları adamla yerleşirler.

Hilal de Ece’nin tekrar görüştüğünü sandığı eski erkek arkadaşı aslında arkadaşı ve suç ortağı olan  çocukla tanışmak ister. Ece operasyona dahil olmak istediği için Hilal ve sevgilisi gibi lanse ettiği  ortağıyla Onurların operasyon yaptığı otele bir de rahatlamak için içki içip gelir. 

Onur durumu fark ettirmemeye çalıştığı Hilal ve operasyon arasında kalırken üzerine sarhoş Ece’nin halleri de eklenince komik olaylar yaşanır. Şebekeden biri evrakları yakar. Limanda yakaladıkları adam kaçar. Ece adamın peşinden gider. Adam uçurumdan düşer. Şebekeyi ele geçiremeyip Civan’la ilgili bir şey ispatlayamasalar da en azından tarihi hançeri kurtardıkları için ödül alırlar.