You are currently viewing “Rings of Power” İzleyicilerinin Yarısından Fazlası Diziyi Yarım Bırakmış!

“Rings of Power” İzleyicilerinin Yarısından Fazlası Diziyi Yarım Bırakmış!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yeni verilere göre, Rings of Power izleyicilerinin çok büyük kısmı diziyi tamamlamadı.

Prime Video

Ortaya çıkan yeni veriler, Prime Video’nun “The Lord Of The Rings: The Rings Of Power” dizisinin izleyicilerinin çoğunun diziyi izlemeyi asla bitirmediğini gösteriyor.

Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nın hikayesini, Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi olaylarından önce Sauron’un iktidara yükselişini anlatan dizi, yavaş ilerlemesi ve J.R.R. Tolkien’in eserlerine uymaması nedeniyle yoğun olarak eleştirilirken, görkemli prodüksiyonuyla olumlu yorumlar da aldı.

İzleyici tepkileri karışık olsa da The Hollywood Reporter’a göre “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri”nin izleyici sayısı daha çok olumsuz eleştirileri yansıtıyor. Yeni verilere göre, Amerika izleyicilerinin yalnızca %37’si ilk sezonun tüm bölümlerini izledi. Amerika dışındaki ülkelerde ise dizinin tamamlanma oranı %45. Yani her şekilde, izlemeye başlayan toplam seyircinin yarısından daha azı ilk sezonun tamamını izlemiş.

İzleyici oranlarıyla ilgili bu veri, dev bütçeli dizinin eleştirileri ve ödül sezonunda da görmezden gelinmesiyle birleştiğinde pek iyi bir sonuca işaret etmiyor. Şu anda ikinci sezonun çekimleri sürüyor olsa da “Rings of Power”ın geleceği artık eskisi kadar parlak görünmüyor.

The Rings of Power’ın izleyici sayısı Prime Video tarafından bir başarı olarak görülse de, izleyicilerin yalnızca yarısından azının diziyi bitirmesi endişe verici. Şimdiye kadar üretilmiş en pahalı dizi olması, gelecek sezonlarda bu yatırıma gerçekten değip değmeyeceği sorularını beraberinde getiriyor.