You are currently viewing Dwayne Johnson, Disney’in Live-Action “Moana” Filmini Duyurdu

Dwayne Johnson, Disney’in Live-Action “Moana” Filmini Duyurdu

  • Post author:
  • Post category:haberler

2016 tarihli animasyon filmi live-action olarak yeniden çekilecek.

Disney Animation’ın 2016 tarihli büyük hiti “Moana“nın live-action uyarlaması Disney’de hazırlık aşamasında. Haber, Disney’in yıllık hissedarlar toplantısının bir parçası olarak, Dwayne Johnson‘ın yer aldığı bir videoyla duyuruldu.

Orijinal filmde yarı tanrı Maui’yi seslendiren Johnson, Hawai’de çekilen duyuru videosunda, hem Maui’yi canlandıracağını hem de Dany Garcia, Hiram Garcia ve Beau Flynn ile birlikte yapımcılığını üstleneceğini açıkladı.

Dünya çapında yaklaşık 644 milyon dolar hasılat yapan ve Kasım 2016’da iki Oscar adaylığı elde eden orijinal “Moana”, Maui yanlışlıkla eski bir laneti salıverdikten hemen sonra işleri yoluna koymak için onunla okyanusa açılan Moana adlı genç bir Pasifik yerlisini takip ediyor.

Live-action uyarlama, kendi yolunu açmaya hevesli genç bir kadının gözünden Pasifik Adalılarının adalarını, topluluklarını ve geleneklerini kutlayacak. “Moana” yeniden çevrimi, Disney’in klasik animasyonlarından uyarlanan sıradaki film olarak, 26 Mayıs’ta vizyona girecek “The Little Mermaid“i takip edecek.

Daha önce “Aladdin“, “Pinokyo“, “Güzel ve Çirkin” animasyonları da canlı aksiyon olarak uyarlandı. Disney’in ilk animasyonu olan 1937 tarihli “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler“in uyarlaması ise Rachel Zegler ve Gal Gadot gibi isimlerle çekiliyor.

“Moana” ve diğer tüm Disney animasyonlarını Disney+’ta şimdi izleyin…