You are currently viewing Rebecca Ferguson Başrollü “Silo” 2. Sezon Onayını Aldı

Rebecca Ferguson Başrollü “Silo” 2. Sezon Onayını Aldı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Apple TV+ yeni bilim kurgu dizisinin ikinci sezon için yeniledi.

Apple TV+

Apple TV+, Rebecca Ferguson liderliğindeki bilim kurgu dizisi “Silo“nun ikinci sezon siparişini verdi. On bölümlük ilk sezonun şu ana kadar yedi bölümü yayınlandı.

Amerikalı bilim kurgu yazarı Hugh Howey’nin çok satan distopik romanlarına dayanan dizi büyük beğeni topladı ve Nielsen’e göre, Apple TV+ tarihine şimdiye kadarki en çok izlenen dizi olarak giriş yaptı.

Apple TV+ programlama başkanı Matt Cherniss yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sürükleyici, atmosferik ve güzel bir şekilde hazırlanmış bilim kurgu destanı Silo’nun hızla Apple’ın bir numaralı drama dizisi haline geldiğini görmek son derece tatmin ediciydi. Dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler, bu büyüleyici yeraltı dünyasında gömülü gizemler ve komplolara kapıldı, izleyici sayısı tırmanmaya devam ediyor ve ikinci sezonda Silo’nun daha fazla sırrının açığa çıkması için çok heyecanlıyız.

“Silo”, toksik bir kıyametin ardından, dışarıdaki zehirli dünyadan korunmak için yer altına sığınan dünyadaki son on bin insanın hikayesine odaklanıyor. Silonun ne zaman ve neden inşa edildiğini kimse bilmiyor ve öğrenmeye çalışanlar ölümcül sonuçlarla karşılaşıyor. Ferguson, sevilen birinin öldürülmesiyle ilgili cevaplar arayan bir mühendis olan Juliette’i canlandırıyor.

Graham Yost (The Pacific) ve Morten Tyldum (The Imitation Game) tarafından yaratılan dizide ayrıca David Oyelowo, Harriet Walter, Avi Nash, Common, Rashida Jones ve Chinaza Uche gibi isimler rol alıyor.