You are currently viewing Bir Zamanlar Ridley Scott’ın Yöneteceği Söylenen Monopoly Filmine Ne Oldu?

Bir Zamanlar Ridley Scott’ın Yöneteceği Söylenen Monopoly Filmine Ne Oldu?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yönetmenin açıklamalarına göre, Kevin Hart’lı Monopoly filmi için hala umut var.

.

Yaklaşık on yıl önce, “Hungry Hungry Hippos” (Tonton Hippolar) ve “Monopoly” gibi sevilen masa oyunlarının film uyarlamalarını yapmak üzere bazı çalışmalar vardı ancak bu projelerin hiçbiri sonuca ulaşamadı.

Özellikle Monopoly film uyarlaması zaman zaman oldukça merak uyandırıcı bazı gelişmelerle gündeme gelse de çalımalar hiçbir zaman meyvesini veremedi. 2008 yılında usta yönetmen Ridley Scott, Monopoly’ye takıntılı “sevimli bir ezik” tipin aniden hayatının bir oyuna dönüştüğünü fark ettiği bir filmi yönetmek için Universal ile anlaştı.

Scott proje üstünde çalışırken oyunun kurallarına bağlı kalmaktan giderek uzaklaştı ve bunu bir Wall Street komedisine döndürdü ve 2010’da verdiği bir röportajda şunları söyledi: “Sadece açgözlülük fikri hakkında bir film yapmak istedim. Onlara oyununun en tatlı, en sevgili teyzeni bile bir iblise – açgözlülük kabusuna – dönüştürebileceğini söyledim.

Ancak Universal ve oyuncaktan filme yolculuk sicilinde Transformers, G.I. Joe gibi seyirci dostu filmler olan Hasbro bu fikre karşı çıktılar ve proje iptal edildi. 2012’de oyuncak şirketi yeni yapımcı Emmett/Furla Films ile zar atmaya hazırdı ve 2015’te yapımcı Randall Emmett filmin çekimlerinin yıl içinde başlayacağını duyurdu.

Yönetmen ve oyuncu kadrosu açıklanmamıştı ama filmin 1980’lerin çocuk klasiği Goonies’e benzeyeceği belirtilmişti. İlerleyen dönemde bu projede arkada bırakılırken, 2019 yılında “Ride Along” yönetmeni Tim Story ve oyuncu – komedyen Kevin Hart‘ın dahil olduğu yeni bir uyarlama için çalışmalar başladı. Filmin genç bir adamın servet edinme yolculuğu hakkında olacağı açıklandı ama aradan geçen üç yılda proje hakkında herhangi bir güncelleme paylaşılmadı.

Fakat görünüşe göre Monopoly filmi için hala umut var. “The Blackening” adlı korku komedisini tanıtmak için Slashfilm’le konuşan Story, Monopoly filminin geliştirime aşamasında olduğunu söyledi ve materyale uygun yaklaşımı bulmanın zorluklarından bahsetti:

Doğru şeyi bulmak zor. Bu yüzden yazarlarla konuşuyoruz, hala geliştiriliyor ve umarım bir şeyler yapabileceğimiz bir plana ulaşacağız. İnan bana, keşke sana söyleyebilseydim. Bu bizim sorunumuzdu. Gerçekten, onunla pek çok farklı yere gidebileceğiniz fikirlerden biri bu.

Ve sonra, elbette, parayla ve finansla ilgili filmleri eğlenceli hale getirmek kolay değil. Yani burada çok şey oluyor ve top hareket etmeye devam ediyor ya da sepetin hareket etmeye devam ettiğini söylemeliyim. Yani umarım, inan bana, umarım bir gün tam olarak ne olabileceğini ifade edebilirim.”

İlk çıkışından seksen yıl sonra, 2015 itibariyle oyun dünya çapında tahmini 275 milyon kopya satan Monopoly oyunu tüm dünyadaki en ünlü masa oyunlarından biri olmaya devam ediyor.