You are currently viewing Quentin Tarantino, Son Filmi Olarak Planladığı “The Movie Critic”ten Neden Vazgeçti?

Quentin Tarantino, Son Filmi Olarak Planladığı “The Movie Critic”ten Neden Vazgeçti?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Quentin Tarantino’nun “The Movie Critic”i iptal etmesinin nedeni, yönetmenin isimsiz bir temsilcisi tarafından ortaya çıkmış olabilir.

.

Geçtğmiz hafta Quentin Tarantino‘nun kariyerinin son filmi olması beklenen “The Movie Critic“i çekmekten vazgeçtiği, bunun yerine yeni bir projeye odaklanacağı ortaya çıktı.

Tarantino’nun halihazırda üstünde çalıştığı projeden neden vazgeçtiği ile ilgili şahsi bir açıklaması olmasa da The Hollywood Reporter’ın haberine göre, yönetmen ile birlikte çalışan anonim bir temsilci bunu Tarantino’nun “zirveye çıkma” arzusuna bağlıyor.

Temsilci, bu düşüncenin, ideal son filmi seçme sorumluluğunu kendisine yükleyen Tarantino üzerinde ek bir baskı yarattığını düşünüyor ve yalnızca “The Movie Critic”i değil “birçok senaryoyu çöpe attığını” belirtiyor.

“The Movie Critic”, kariyerini on filmle noktalamak istediğini söyleyen Tarantino’nun son filmi olacaktı ve başrolünde, yönetmenin “Once Upon a Time in Hollywood” filmiyle Oscar kazanan Brad Pitt yer alacaktı. Kalitesiz bir porno dergisi için çalışan kurgusal bir film eleştirmenini konu alan, 70’lerde geçen bir hikayeyi anlatacağı bilinen film hakkında pek fazla bilgi paylaşılmamıştı.

THR’nin haberinde, iptal edilen film hakkında bazı ayrıntılar da ortaya çıktı. Tarantino’nun filmde uygulamak istediği fikirler arasında, yönetmenin önceki filmlerinin yeni filmle aynı gerçeklikte var olduğunu görmek, ünlü karakterlerini “film içinde film” anları için yeniden canlandırmasına izin vermek veya geçmiş favori aktörleri kendilerinin kurgusal versiyonlarını canlandırmak için geri getirmek yer alıyordu.

Daha fantastik bir fikir de yönetmenin filmlerindeki figürlerin genç Tarantino’yu temel alan bir karakterle etkileşime girmesiydi. Yönetmenin “The Movie Critic”ten vazgeçmesinin ardında, bu büyük fikirlerin hayata geçirilmesinde karşılaşılacak muhtemel zorluklar da yatıyor olabilir ancak kendisi bir açıklama yapana kadar elimizdeki en iyi şey tahminler…