You are currently viewing Oscar ve Altın Palmiye Ödüllü “Anatomy of a Fall” Sadece TV+ta!

Oscar ve Altın Palmiye Ödüllü “Anatomy of a Fall” Sadece TV+ta!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Türkiye’nin süper içerik platformu TV+, Oscar ve Altın Palmiye ödüllü suç draması “Anatomy of a Fall” filmini, 26 Nisan’da sinemaseverlerle buluşturuyor.

TV+

En iyi film ve dizilerle yıl boyu ekran tutkunlarının keyfini katlayan TV+, 26 Nisan Cuma günü tüm dünyada büyük ses getiren “Anatomy of a Fall” (Bir Düşüşün Anatomisi) filmini kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Sadece TV+’ta yayınlanacak film, Cannes’da kazandığı Altın Palmiye ödülünün ardından beş dalda aday gösterildiği 96’ncı Oscar Ödülleri’nde En İyi Özgün Senaryo ödülünün de sahibi oldu. Filmin senaryosu, daha önce “Victoria” ve “Sibyl” filmlerinde de birlikte çalışan yönetmen Justine Triet ile eşi Arthur Harari tarafından yazıldı.

İntihar mı kaza mı cinayet mi?

“Anatomy of a Fall”, Sandra Hüller’in başrolde olduğu sürükleyici bir suç draması. “Birinin özel hayatı başkasının cehennemidir” fikrinden yola çıkan film, Fransız Alpleri’nde bir kulübede kocası Samuel ve görme engelli oğluyla izole bir yaşam süren Alman yazar Sandra’yı izliyor.

Samuel yüksekten düşerek ölür fakat soruşturma sonucunda ölüm nedeninin intihar mı kaza mı olduğu kesinleşmeyince Sandra cinayet suçlamasıyla tutuklanır. Samuel’in ölümünün sorgulandığı mahkeme süreci, çiftin çalkantılı ilişkilerinin de derinine inen rahatsız edici ve tatsız bir psikolojik yolculuğa dönüşür.