You are currently viewing Başrollerinde Furkan Andıç ve Buse Meral’i Buluşturan “Cadı” Filminin Galası Gerçekleşti

Başrollerinde Furkan Andıç ve Buse Meral’i Buluşturan “Cadı” Filminin Galası Gerçekleşti

  • Post author:
  • Post category:haberler

Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı adlı eserinden uyarlanan “Cadı” 26 Nisan’da sinemalarda!

.

26 Nisan Cuma günü vizyona girecek, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın aynı adlı romanından ilhamla beyazperdeye aktarılan, psikolojik gerilim türündeki “Cadı” filminin galası dün gece Maximum Uniq Hall’da gerçekleşti.

Başrollerinde Furkan Andıç ve Buse Meral’i bir araya getiren, hikayesi ve dikkat çekici tanıtımlarıyla uzun süredir merakla beklenen filme izleyenlerden övgüler yağdı. Galada filmin müziklerinin canlı olarak çalındığı mini konserin yanı sıra filme özel hazırlanan ve dönemin ruhunu başarıyla yansıtan kostümlerden oluşan bir defile gerçekleşti.


.

Film, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküş günlerinde, genç bir dul olan Fikriye’nin zorla evlendirildiği Naşit Nefi Efendi ve yaşadığı köşk hakkındaki cadı söylentilerinin ardındaki gizemi çözmeye çalışmasını ve bu süreçte yaşanan gerilim dolu olayları anlatıyor.

Oyuncu kadrosunda Furkan Andıç ve Buse Meral‘in yanı sıra Çağdaş Onur Öztürk, Süreyya Kilimci, Elif Ürse, Manolya Maya, Hüseyin Soyaslan, Cengiz Orhonlu, Dilara Duman, Yağız Ata Dinçer, Ekin Pasvanoğlu ve Türk Sineması’nın usta isimlerinden Nur Sürer gibi başarılı oyuncular da yer alıyor.

WOW STUDIOS yapımıyla gerçekleşen filmin müziklerini ise “Adını Feriha Koydum”, “İstanbullu Gelin” gibi dizilerde de imzaları olan Ercüment Orkut, Cem Tuncer ile Sabina Khujaeva yapıyor. Psikolojik gerilimi yüksek, sürükleyici hikayesiyle “Cadı” 26 Nisan’da A90 Pictures dağıtımıyla sinemalarda!