You are currently viewing Marvel’ın “Blade” Filmine Şimdi de Senaristlerin Grevi Darbe Vurdu

Marvel’ın “Blade” Filmine Şimdi de Senaristlerin Grevi Darbe Vurdu

  • Post author:
  • Post category:haberler

Daha önce de çekimleri ertelenen “Blade” grevden etkilenen ilk büyük stüdyo filmi oldu.

.

Marvel Studios, Mahershala Ali başrollü “Blade” filminin ön prodüksiyon sürecini durdurduğunu açıkladı. Filmin daha önce de ertelenen çekimleri, önümüzdeki ay Atlanta’da başlayacaktı.

“Blade” böylece Amerikan Senaristler Birliği’nin (Writers Guild Of America) grevinden etkilenen ilk büyük stüdyo filmi oldu. Filmin senaryo ekibine yakın zamanda, Michael Starrbury tarafından kaleme alınan senaryoyu elden geçirmesi için “True Detective” dizisinin yaratıcısı Nic Pizzolatto katılmıştı.

Grev bitene kadar sürecek olan bu duraklayış, “Blade” filminin ikinci uzun duraklayışı olacak. 2022 Sonbahar’ında, çekimlerin başlamasına birkaç hafta kala yönetmen Bassam Tariq projeden ayrıldığını açıklamış ve bu süreçte mecburen yapım durdurulmuştu. Marvel Studios filmi emanet edeceği yeni yönetmen Yann Demange‘ı kısa sürede bulmuş olsa da yeni bir bakış açısıyla proje büyük oranda baştan ele alındı ve çekim süreci sarktı.

Marvel Studios’un grevden etkilenen bir diğer yapımı da “Daredevil: Born Again” oldu. Dizinin New York’ta devam eden ve yaklaşık bir yıl sürmesi planlanan çekimleri şimdilik belirsiz bir süre için durduruldu. Grev sadece senaristlerin çalışmalarını kapsasa da birçok yapımda senaryo ekipleri çekimler devam ederken de çalışmaya devam ediyor ve Marvel Studios genellikle, gerekli durumlarda müdahale edebilmesi için sette bir senarist bulunduruyor.

Diğer yandan stüdyonun “Captain America: New World Order” filminin ve “Agatha: Coven of Chaos” ile “Wonder Man” dizilerinin çekimleri devam ediyor. “Deadpool 3” çekimlerinin bu ayın sonlarında Londra’da, “Thunderbolts” çekimlerinin Haziran’da Atlanta’da başlaması bekleniyor.