You are currently viewing Galaksinin Koruyucuları, Super Mario’yu Tahtından İndirdi!

Galaksinin Koruyucuları, Super Mario’yu Tahtından İndirdi!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Amerika gişesinde “Süper Mario Kardeşler Filmi”nin 4 haftalık liderliğini “Galaksinin Koruyucuları 3” sona erdirdi.

Disney

Marvel’ın sevilen uyumsuzlar grubu Galaksinin Koruyucuları’nın sonuncu macerasını anlatan “Galaksinin Koruyucuları 3” Amerika’da vizyon yolculuğuna 114 milyon dolar açılış hasılatı ile başladı.

Bundan dört hafta önce “Süper Mario Kardeşler Filmi” 146 milyon dolar kazançla yılın en iyi açılış hasılatına imza atmıştı. Rekor üstüne rekor kıran Süper Mario’yu tahtından indiren Galaksinin Koruyucuları böylece ABD gişesinde yılın en iyi ikinci açılış hasılatını elde etti.

“Süper Mario Kardeşler Filmi” bu hafta sonunda 18.6 milyon dolarla gişenin ikinci sırasında yer alıyor. Filmin Amerika’daki toplam hasılatı 518 milyon dolara, küresel hasılatı ise 1 milyar 155 milyon dolara ulaştı.

Şu ana kadarki en kazançlı Evil Dead filmi olan “Evil Dead Rise” (Kötü Ruh Uyanış) vizyondaki üçüncü hafta sonunda 5.7 milyon dolar kazanarak Amerika gişesinin üçüncü sırasında yer aldı ve toplam hasılatını 54 milyon dolara yükseltti.

Gişenin dördüncü sırasına, 3.4 milyon dolar hasılatla çok satan aynı adlı Judy Blume kitabından uyarlanan “Are You There God? It’s Me, Margaret.” yerleşirken, Keanu Reeves başrollü devam filmi “John Wick: Chapter 4” 2.4 milyon dolarla beşinci sırada yer aldı. Vizyondaki yedinci hafta sonunu geride bırakan filmin küresel hasılatı 406 milyon dolara ulaştı ve John Wick serisinin en kazançlı filmi oldu.