You are currently viewing Liam Neeson “The Ice Road” Devam Filmiyle Geri Dönüyor

Liam Neeson “The Ice Road” Devam Filmiyle Geri Dönüyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

2021 tarihli aksiyon – gerilim filmine devam filmi geliyor.

.

Liam Neeson, 2021 yapımı aksiyon – gerilim filmi “The Ice Road“un devam halkası olan “Ice Road 2: Road to the Sky” filmi için geri dönüyor.

Devam filminde lokasyon Kanada’nın Kuzey’i değil, Nepal olacak ve Neeson, merhum ağabeyinin son arzusunu yerine getirerek küllerini Everest Dağı’na serpmek için Nepal’e giden buzlu yol tır sürücüsü Mike McCann olarak geri dönecek.

Filmin konusu kısaca şöyle özetleniyor: Mike ve ona yardımcı olan dağ rehberi, meşhur Road to the Sky’ın 12.000 fitlik ölümcül arazisini kateden dolu bir tur otobüsündeyken bir grup Nepalli paralı askerle karşılaşır. Kısa süre içinde sadece kendilerinni ve bir otobüs dolusu masum yolcuyu kurtarmak için değil, aynı yerel köylülerin anavatanını kurtarmak için de savaşmak zorunda kalırlar.

Orijinal film ve devam filmi, uzun metrajlı film yapımcılığına on yıllık bir aradan sonra geri dönen yazar-yönetmen Jonathan Hensleigh‘nin imzasını taşıyor. Hensleigh, “Die Hard with a Vengeance“, “Jumanji“, “The Saint”, “Armageddon” ve “Next” gibi filmlerin senaryolarını kaleme aldı ve ilk yönetmenlik denemesini Thomas Jane liderliğindeki “The Punisher”da yaptı.

Code Entertainment, ShivHans Pictures ve Envision Media’nın yapımcılığını üstlendiği devam filminin çekimleri 2024yılın ilk aylarındabaşlayacak.