You are currently viewing “Monster” Dizisinin 2. Sezon Konusu Belli Oldu

“Monster” Dizisinin 2. Sezon Konusu Belli Oldu

  • Post author:
  • Post category:haberler

Ryan Murphy imzalı dizi ilk sezonunda Jeffrey Dahmer’i konu almıştı.

.

Netflix, Ryan Murphy‘nin beğenilen antoloji dizisi Monster‘ın 2. sezonunda hangi seri katilin hikayesini anlatacağını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl, Jeffrey Dahmer ve kurbanlarının hikayesini ele alarak platformun en çok izlenen diziler listesine giren dizi, “Monsters: The Lyle ve Erik Menéndez Story” ile geri dönecek. Bu, Netflix’in Kasım ayında sipariş ettiği gerçek suç antolojisinin iki yeni bölümünün ilki olacak.

Lyle ve Erik Menéndez davası, 1993’te Court TV cinayet davasını yayınladığında bir medya sansasyonu haline geldi. 1989’da kardeşler, ebeveynlerini evlerinde vahşice vurarak öldürdüler ve başlangıçta, geceyi dışarıda geçirdikten sonra evlerine döndüklerini söyleyerek polis soruşturmasından sıyrıldılar.

Sonraki birkaç ay içinde, babalarının servetini lüks bir hayat yaşamak için kullanmaya başladılar, ta ki tökezleyip suçlarını bir terapiste itiraf edene kadar. Menendez kardeşlerin birden fazla mahkemeye yol açan, pembe dizi benzeri hikayeleri Amerika’yı büyüledi; çünkü kardeşler sadece duygusal istismarı değil, aynı zamanda babalarının elinde onları cinayete sürükleyen cinsel istismarı da iddia ettiler. Sonunda 1996’da mahkum edildiler ve şartlı tahliye imkanı olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldılar.

Dahmer ve Uykuları Kaçıran Diğer Seri Katil Dizileri

Murphy’nin dizisi, Menéndez kardeşlerin davasının televizyona ilk dönüşü olmayacak. Davayı takip eden yıllarda, davayı ve cezaevindeki kardeşlerin hayatlarını inceleyen bir dizi belgesel ve özel sunum yayınlandı. En yakın tarihli örnekse, 2017’de gelen 8 bölümlük “Law & Order True Crime: The Menéndez Murders” oldu. Cinayetleri, soruşturmayı ve çok sayıda zorlu davayı ele alan dizi, kardeşlerin yıldız avukatı Leslie Abramson’ı canlandıran Edie Falco için Emmy adaylığı da getirdi.