You are currently viewing “Indiana Jones ve Kader Kadranı”ndan Altyazılı Yeni Fragman!

“Indiana Jones ve Kader Kadranı”ndan Altyazılı Yeni Fragman!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Lucasfilm bugün Londra’daki ExCel Center’da Star Wars Celebration Europe etkinlikleri kapsamında “Indiana Jones ve Kader Kadranı” (Indiana Jones and the Dial of Destiny) için yeni bir fragmanı izleyicilerle paylaştı.

Lucasfilm, “Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı“nın eleştirel açıdan hayal kırıklığı yaratmasından sonra beşinci filmin seri için bir geri dönüş olmasını umuyor. Harrison Ford bu filmde, ikonik karakteri Indiana Jones’u son kez canlandıracak.

Yönetmen koltuğunda James Mangold‘un oturduğu film 1960’lı yılalrda geçiyor ve fragman Kamçılı Adam’ın artık emekli olmaya hazırlandığı sahnelerle başlıyor. Ancak filmde Indy’nin “Kutsal Hazine Avcıları” dönemindeki hallerini de göreceğiz. Fragmanda da kesitlerini gördüğümüz bu sahneler için Harrison Ford yapay zeka yardımıyla ve Lucasfilm’deki erşiv görüntülerinin de katkılarıyla gençleştirildi.

Beşinci macerada Indiana Jones’a vaftiz kızı Helena Shaw rolüyle Phoebe Waller-Bridge eşlik ediyor. İkisi birlikte kaderi değiştirebileceği iddia edilen gizemli bir nesnenin peşinden koşarken, bir Indiana Jones macerasından bekleneceği gibi Nazilerle mücadele ediyorlar.

1969 yılında geçen film, ABD Hükümeti’nin bilimsel araştırmaları ve bilgileri paylaşmaları karşılığında Nazi bilim insanlarını effettiği Paperclip Operasyonu’yla ve uzay yarışıyla bağlantılı. Mads Mikkelsen, NASA’da çalışan Nazi bağlantılı bir bilim insanı olarak filmin kötü karakterini canlandırıyor, ancak fragmanda da gördüğümüz gibi bu filmde Indiana Jones’un karşısına sayısız düşman çıkacak.

“Indiana Jones ve Kader Kadranı” 30 Haziran’da sinemalarda!