You are currently viewing Robert De Niro’nun 2 Mafya Liderine Hayat Verdiği “The Wise Guys” Ne Zaman Vizyona Girecek?

Robert De Niro’nun 2 Mafya Liderine Hayat Verdiği “The Wise Guys” Ne Zaman Vizyona Girecek?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Usta oyuncunun iki rolde karşımıza çıkacağı filmin vizyon tarihi belli oldu.

.

Warner Bros. Robert De Niro‘nun iki farklı karaktere hayat verdiği yeni suç filmi “The Wise Guys“ın vizyon tarihini duyurdu. Film, 2 Şubat 2024’te sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak.

“The Wise Guys”, Nicholas Pileggi tarafından kaleme alınan 1985 tarihli, aynı adlı kurgu dışı kitaba dayanıyor. Aynı kitap daha önce Martin Scorsese‘nin “Goodfellas” filmi için de kaynak olarak kullanılmıştı ve Robert De Niro bu filmde de rol almıştı.

“Goodfellas”ın senaryosunu Martin Scorsese ve Nicolas Pileggi birlikte kaleme almıştı. “The Wise Guys” ise yalnızca Pileggi tarafından uyarlandı. Film yalnızca De Niro ve Pileggi’yi değil, her iki filmde de yapımcı olarak görev yapan Irwin Winkler‘i de onlarla yeniden bir araya getiriyor.

“The Wise Guys”, kendi aile suç örgütlerini yöneten iki rakip mafya lideri Vito Genovese ve Frank Costello’yu takip edecek. Costello, Genovese’nin canına kastetme girişiminden ciddi yaralarla kurtulduktan sonra mafya işinden emekli olmak zorunda kalır. De Niro, hem Genovese’yi hem de Costello’yu oynayacak, ancak bu ilginç seçimin nedeni hala bilinmiyor.

Vizyon tarihi duyurusuyla birlikte filmle ve konusuyla ilgili herhangi ek bir açıklama da yapılmadı. Çekimleri geçtiğimiz yıl Ohio’da başlayan filmin yönetmen koltuğunda Barry Levinson oturuyor ve oyuncu kadrosunda Debra Messing, Kathrine Narducci ve Cosmo Jarvis gibi isimler yer alıyor.