You are currently viewing “İç Savaş” Amerika Gişesinde Liderliğini Koruyor

“İç Savaş” Amerika Gişesinde Liderliğini Koruyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

En iyi A24 açılışına imza atan Alex Garland imzalı “İç Savaş” (Civil War) ABD Box Office listesinde zirvede.

A24

Geçtiğimiz hafta rekor açılışla Amerika gişesinin zirvesine yerleşen Alex Garland imzalı “İç Savaş” (Civil War), bu hafta vizyona giren “Tutsak Abigail” ve “The Ministry of Ungentlemanly Warfare” filmlerini de geride bıraktı ve 11 milyon dolar hasılatla birinci sıradaki yerini korudu.

Toplam hasılatını 10 günde 44 milyon dolara çıkaran film, Ari Aster‘in “Hereditary” filmini geride bırakarak A24’ün tüm zamanların en çok kazanan beşinci filmi oldu. Tahmini 50 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen “İç Savaş”, çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı ancak izleyiciler arasında bölücü olduğu kanıtlandı.

Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett‘in yönettiği korku – komedi filmi “Tutsak Abigail” 10 milyon dolar hasılatla açılışını Amerika gişesinin ikinci sırasında gerçekleştirdi. Radio Silence olarak da bilinen yönetmen ikilisi, son olarak Amerika gişesinde 190 milyon dolar hasılat elde eden Scream serisinin son iki filmine imza atmıştı.

“Tutsak Abigail” beklentilerin altında kaldı ve yakın tarihte gişede kötü performans gösteren diğer Drakula temalı filmler olan “Renfield” ve “Drakula: Son Yolculuk“un yanına eklendi.

Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk” vizyondaki dördüncü hafta sonunda 9.5 milyon dolar kazanarak üçüncü sıraya yerleşirken, Guy Ritchie‘nin yeni filmi “The Ministry of Ungentlemanly Warfare” ise 9 milyon dolar açılış hasılatıyla dördüncü sırada kendisine yer buldu.

Amerika gişesinin ilk beşini tamamlayan film ise 4.9 milyon dolarla açılış yapan anime film “Gekijô-ban Supai Famirî Kôdo: Howaito” (Spy x Family Code: White) oldu.