You are currently viewing Heyecanla Beklenen “Hamnet” Uyarlamasını Chloe Zhao Yönetecek

Heyecanla Beklenen “Hamnet” Uyarlamasını Chloe Zhao Yönetecek

  • Post author:
  • Post category:haberler

Daha önce yönetmen olarak adı geçen Sam Mendes projenin yapımcılığını üstleniyor.

.

Nomadland” filmiyle birçok Akademi Ödülü kazandıktan ve Marvel filmi “Eternals“ı yönettikten sonra biraz ara veren Chloé Zhao‘nun kariyerindeki sıradaki proje uzun zamandır merakla bekleniyordu. Zhao’nun yeni filmi nihayet belli oldu. Deadline yönetmenin “Hamnet” uyarlamasını yöneteceğini duyurdu.

“Hamnet”, Maggie O’Farrell’in çok satan aynı adlı tarihi kurgu romanından uyarlanacak. Roman, ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in karısı Agnes’in, tek oğulları Hamnet’in ölümünün ardından yaşadığı süreci anlatıyor. Hikaye, “Shakespeare’in en ünlü oyunu Hamlet’in yaratılmasının zemini olarak insani ve yürekleri durduran bir hikayeyi hayata geçirerek, bu kaybın duygusal, ailevi ve sanatsal sonuçlarını çiziyor.”

Zhao, uyarlamayı romanın yazarı O’Farrell ile birlikte yazacak. Bu, O’Farrell’in ilk kez bir film üzerinde çalışması olacak, ancak yazarın yetenekleri çoktan kanıtlandı. Yalnızca Hamnet için, 2020 Kadın Kurgu Ödülü’nü ve diğerlerinin yanı sıra Ulusal Kitap Eleştirmenleri Birliği Kurgu Ödülü’nü kazandı.

Hamnet’in yapımcılığını Amblin Partners, Hera Pictures, Neal Street Productions ve Book of Shadows üstlenecek. Liza Marshall, Pippa Harris ve Akademi Ödüllü yönetmen Sam Mendes, Neal Street adına yapımcılık yaparken, Nic Gonda, Book of Shadows için sorumlu yapımcı olarak görev yapacak.

Hamnet uyarlamasının daha önce Sam Mendes tarafından yönetileceği ve başrolü Tom Holland‘ın üstleneceği duyulmuştu. Chloe Zhao’nun yönetmen koltuğuna geçmesinin ardından başrol konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.