You are currently viewing Çevrimiçi Sohbet İlk Mesaj İçin İpUçları

Çevrimiçi Sohbet İlk Mesaj İçin İpUçları

  • Post author:
  • Post category:Sohbet
  • Post comments:0 Yorum

Böylece mükemmel profil resmini seçtiniz (herkese açık veya özel, hangisi ihtiyaçlarınıza uygunsa), harika bir kullanıcı adına sahip oldunuz ve ilginizi çekecek birini buldunuz. Harika! Şimdi, seni çok fazla zorlamak istemem ama bu noktada birçok insan tökezliyor.

İlk mesaj, birçok sohbeti daha başlamadan durdurur. Sil düğmesine basmalarını engellemek için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır.

Bir amacın olsun ve ona ulaş. HIZLI BİR ŞEKİLDE.

Tonlarca bilgiyle aşırı yüklendiğimiz ve Japon balıklarının dikkat sürelerine sahip olduğumuz bir dünyada yaşıyoruz. Bu, özellikle çevrimiçi flört için geçerlidir. Sadece “Merhaba” demek onların ilgisini çekmeye yetmez; belirsiz, kişisel değil ve bir konuşma başlatmıyor. Onlara neden mesaj attığınızı bildirin veya onlara ne aradığınızı biraz anlatın.

Şimdi, bu  , “Harika bir vücudun var, tanışıp sevişmek ister misin?” demeniz gerektiği anlamına gelmez Bu doğru noktaya gelse de, saldırgan olarak da kabul edilebilir ve sizi hemen bloke edebilir. Sıcaklık hakkında bir fikir edinmek için kişinin profilini okuyun Kullanıcı adı daha müstehcense veya açıkça gündelik seks  aradığını belirtiyorsa , mesajınız bunu yansıtabilir. Olmazsa, daha baharatlı şeyleri sonraya saklayın.

Örnek 1 :  Merhaba! Burada okuduklarımı beğendim ve Game of Thrones’u beğendiğinizi gördüm. Kızıl Düğün… NE YAPMALI!!!?? İzlemediyseniz hemen eve gidip izlemelisiniz!

Örnek 2:   Merhaba! Profilinizi okudum ve şunu söylemeliyim ki, sadece üniversitedeki İngilizce öğretmenim Oxford virgülünü sizden daha fazla kullandı. Benim adım ali. Gramer züppesi hizmetinizde!

Bazen peynir getirmekte sorun yok.

Herkes kendini özel hissetmeyi sever ama sevimli, pohpohlayıcı peynir ile abartılı, samimiyetsiz peynircilik arasında ince bir çizgi vardır. İyi yapılırsa, mizah anlayışınızı ve hassas yönünüzü sergileyeceksiniz. Bu ölümcül bir kombo! Ancak dikkatli olun, çünkü sevimli ve romantik ile ürkütücü ve muhtaç arasındaki çizgi çok, çok incedir.

Örnek 1:   Profilin kalbimi sıcak bir yaz gününde cebimdeki bir çikolata gibi erittiği için bana bir dolar borçlusun.

Örnek 2:  Buradaki en güzel insan olmak nasıl bir duygu?

Ya da sadece bir fıkra anlat:

Örnek 3:  Hipster dilini nasıl yaktı? Kahvesini soğumadan içti. Söz veriyorum her zaman bu kadar sevimsiz değilim ama her zaman o güzel yüzü gülümsetmeye çalışacağım!

Ortak ilgi alanları arayın.

Muhtemelen sizinle aynı şeylerden hoşlanan çok sayıda insan göreceksiniz. Harika! Sağ? Sağ! Ama aşırı hevesli bir hayran olmak istemezsin. Yaptığınız aynı tuhaf şeylerden hoşlanan birini bulmanız harika ama burada aşırıya kaçmayın. Basit teşekkür uzun bir yol kat edebilir. Ortak ilgi alanları, aradaki buzları kırmanın iyi bir yoludur ve  aynı zamanda  bir randevuya çıkarsanız bir buçuk saat boyunca garip bir sessizliğe katlanmak zorunda kalmayacağınızı da gösterir.

Örnek 1:  Merhaba. Ben Sima ‘im. Profili tamamen kazdım, havalı görünüyorsun. Söylemeliyim ki, Half Rim’de yürüyüş yapmak benim için tam bir kaçıştı. Yürüyüşünüz nasıl geçti? Bir ara sohbet edelim.

Örnek 2:  Merhaba! Gezgin Pantolon Rahibeliği sevgisini paylaştığımızı fark ettim! (tam olarak değil). =) Ama cidden, aynı filmlerden/biralardan/şeylerden/ vs. çok hoşlanıyoruz. Belki bir ara bira/şey paylaşmalıyız?

Doğal olun ve eğlenin; ürkütücü veya muhtaç olmayın ve özlü olun. En önemlisi, eğlenin! Mesajınızda kulağa eğlenceli geliyorsa, sizin eğlenceli IRL olduğunuzu düşünmeleri daha olasıdır.

Artık en iyi ilk mesaj türleri konusunda eğitim aldığınıza göre, başlayalım! Bir sonraki potansiyel partnerinizi bulmak ve onları gerçekten büyüleyen bir açılış cümlesi göndermek için Sima Sohbet’a gidin.

Bir yanıt yazın