You are currently viewing Apple TV+’ın Aksiyon Komedisi “Ghosted” İzlenme Rekoru Kırdı

Apple TV+’ın Aksiyon Komedisi “Ghosted” İzlenme Rekoru Kırdı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Chris Evans ve Ana de Armas’lı film, platformun en iyi açılış yapan filmi oldu.

Apple TV+

Başrollerini Chris Evans ve Ana de Armas‘ın üstlendiği romantik aksiyon komedisi “Ghosted“, Apple TV+ tarihinde en yüksek izleyici oranıyla açılış yapan film oldu.

Deadline’ın bildirdiğine göre, verileri açıklayan Samba TV, “Ghosted”ın yayınlandığı ilk iki günde, örnekledikleri 3.1 milyon SmartTV hanesinde toplam 328 bin 500 izleyici tarafından izlendiğini belirtti. Karşılaştırma açısından bakacak olursak; Tom Hanks başrollü “Finch” 228 bin 500, Ryan Reynolds ve Will Ferrell başrollü “Spirited” 174 bin, yakın zamanda yayınlanan Taron Egerton başrollü “Tetris” ise 88 bin izleyici ile açılış yapmıştı.

Eleştirmenlerden ve izleyicilerden geçer not alamayan ve oldukça kötü yorumlar alan “Ghosted”ın platformun rekorunu kırması yine de çok şaşırtıcı değil. Film, başroldeki Chris Evans ve Ana de Armas gibi yıldızların yanı sıra Marvel Sinematik Evreni’nden konuk oyuncuların varlığıyla da dikkat çekti.

Ancak unutulmaması gereken bir nokta daha var, bu verilere göre “izleyici” olarak sayılmak için filmin yalnızca bir dakikasını izlemiş olmak bile yeterli. Dolayısıyla “Ghosted” 328 bini aşkın izleyiciyle açılış yapıp Apple TV+’ın en başarılı filmi olarak anılsa da toplamda kaç izleyicinin filmi yarım bıraktığını ya da sadece birkaç dakika izleyip bıraktığını şimdilik bilemiyoruz.

Apple; Ridley Scott imzalı, Joaquin Phoenix başrollü “Napoleon” ve Martin Scorsese imzalı “Killers of the Flower Moon” ile büyük bir yıla hazırlanıyor. Ödül sezonunda çokça ses getirmesi beklenen filmlerin platformdaki dengeleri değiştirip değiştirmeyeceğini zaman gösterecek.