You are currently viewing Animasyon “Stranger Things” Dizisi Geliyor!

Animasyon “Stranger Things” Dizisi Geliyor!

  • Post author:
  • Post category:haberler
Netflix

Netflix, hit dizisi “Stranger Things“in dünyasında geçen adsız bir animasyon dizisi için doğrudan sipariş verdiğini duyurdu.

“Stranger Things” yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, yeni dizinin “Cumartesi sabahı çizgi filmleri” tarzında olacağını söyledi. Yaratıcı ikili muhtemelen “Masters of the Universe” ve “Teenage Mutant Ninja Turtles” gibi 1980’lerin başarılı çizgi film hikayelerine gönderme yapıyor.

Sidney merkezli animasyon stüdyosu Flying Bark, dizi sorumlusu olarak görev yapan Eric Robles ile prodüksiyonu yürütüyor. Duffer kardeşler, Shawn Levy ve Dan Cohen ise dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

Henüz, orijinal Stranger Things kadrosundaki isimlerin animasyon dizi için yeniden rollerini üstlenip üstlenmeyeceği kesin değil. Matt ve Ross Duffer yaptıkları açıklamada şunları söylüyor:

Her zaman, severek büyüdüğümüz Cumartesi sabahı çizgi filmlerindeki gibi animasyonlu bir Stranger Things hayal etmişizdir ve bu hayalin gerçekleştiğini görmek kesinlikle heyecan verici olmuştur. Eric Robles ve ekibinin ortaya çıkardığı şey bizi daha fazla şaşırtamazdı — senaryolar ve çizimler inanılmaz ve sizinle daha fazlasını paylaşmak için sabırsızlanıyoruz! Macera devam ediyor.

Netflix’te büyük bir genel anlaşmaya sahip olan Duffers’ın Upside Down Pictures şirketi, dizinin yaklaşan beşinci ve son sezonunun yanı sıra “Stranger Things: The First Shadow” adlı bir Londra sahne şovu projesini ve şimdilik isimsiz bir spin-off projesini de destekliyor.