You are currently viewing Andy Serkis’in “Hayvan Çiftliği” Uyarlaması Her Yaşa Hitap Eden Bir Aile Filmi Olacak

Andy Serkis’in “Hayvan Çiftliği” Uyarlaması Her Yaşa Hitap Eden Bir Aile Filmi Olacak

  • Post author:
  • Post category:haberler

George Orwell hikayesinden uyarlanan animasyon filmi önümüzdeki yıl vizyona girecek.

.

Aktör ve yönetmen Andy Serkis, yöneteceği animasyon “Hayvan Çiftliği” filmi hakkında açıklamalarda bulundu. George Orwell’in unutulmaz hikayesinden uyarlanacak film 2024 yılında izleyicilerle buluşacak.

1945’te kaleme alınan siyasi yergi hikayesi, “eşit, özgür ve mutlu olabilecekleri bir toplum yaratma umuduyla sahiplerine isyan eden bir grup çiftlik hayvanını” anlatıyor. Kitap, Time Magazine tarafından 1923 ile 2005 yılları arasında yayınlanan en iyi 100 İngilizce romandan biri olarak gösterilen ve Orwell’e Retrospektif Hugo Ödülü kazandıran kitap hala güncelliğini ve popülerliğini koruyor.

Konuk oyuncu olarak katıldığı ve övgü dolu eleştiriler aldığı Star Wars dizisi “Andor”un ilk sezonu için, Star Wars Celebration’da bir panele katılan Serkis, Netflix tarafından piyasaya sürülecek olan filmle ilgili de konuştu. Serkis Collider’a verdiği röportajda şunları söyledi:

Açıkçası, George Orwell’in peri masalının bilindiği ve kitapta yazıldığı şekliyle çağdaş bir yeniden anlatımı. Mutlak gücün kesinlikle bir gün yozlaşacağına dair bu mükemmel alegori ne yazık ki sonsuza dek güncel kalacak. Ama aynı zamanda, bizim yinelememizde çok fazla mizah var. Hicvi komik ve bu bir aile filmi. Herkes için. Yani, pek çok katmanı var ve her yaş için mizah var. Gelecek yıl bu zamanlar piyasaya sürülecek.

Serkis filmi yönetmesinin yanı sıra, Benjamin rolüyle seslendirme kadrosunda yer aldığı açıklanan tek isim. Yapım sürecinin hızlanacağı önümüzdeki aylarda tüm seslendirme kadrosunun açıklanması bekleniyor.