You are currently viewing Anthony Hopkins’in Sigmund Freud’a Hayat Verdiği “Freud’s Last Session”a İlk Bakış!

Anthony Hopkins’in Sigmund Freud’a Hayat Verdiği “Freud’s Last Session”a İlk Bakış!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Film, Freud’un son günlerinde, “Narnia Günlükleri” yazarı C.S. Lewis ile olan konuşmalarını konu alıyor.

WestEnd Films

Usta oyuncu Anthony Hopkins‘in Sigmund Freud’a hayat verdiği “Freud’s Last Session” filminden ilk kare yayınlandı. Freud’un hayatının son dönemlerinde geçen ve onun, fantastik edebiyatın ünlü ismi, “Narnia Günlükleri” kitabının yazarı C.S. Lewis ile olan konuşmalarını konu alan film aynı adlı tiyatro oyunundan uyarlandı.

Filmde Anthony Hopkins‘e, C.S. Lewis rolüyle Matthew Goode (Stoker, Watchmen) eşlik ediyor. İrlanda’da devam eden çekimlerin sona yaklaştığı biliniyor ancak filmin izleyicilerle ne zaman buluşacağı henüz belli değil.


WestEnd Films

2. Dünya Savaşı’nın patlak vermesinden hemen önce geçen film, ikilinin beklenmedik ama derin buluşması etrafında dönecek ve bu iki benzersiz zihnin Tanrı’nın varlığı üstündeki tartışmalarını gösterecek.

Freud ve Lewis arasındaki bu karşılaşma gerçek hayata dayanmıyor. Filmin uyarlandığı tiyatro oyunu, iki ünlü ismin karşıt felsefelerini varsayımsal bir kesişme noktasında bir araya getiriyor. Film ayrıca Lewis’in ve Freud’un kişisel yaşamlarını, özellikle Freud’un kızı Anna ile olan ilişkisini ve Lewis’in en iyi arkadaşının annesiyle olan ilişkisini keşfedecek.

Matt Brown‘ın (The Man Who Knew Infinity) yönettiği “Freud’s Last Session” filminin senaryosu oyunun da yazarı olan Mark St. Germain tarafından uyarlandı. Oyuncu kadrosunda ayrıca Jodi Balfour, Stephen Campbell Moore, Jeremy Northam ve Orla Brady yer alıyor.