You are currently viewing Amazon’dan Yeni “Stargate”, “Robocop” ve “Legally Blonde” Projeleri Geliyor

Amazon’dan Yeni “Stargate”, “Robocop” ve “Legally Blonde” Projeleri Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

MGM’i satın alan Amazon Studios, yeni projeler için çalışmalara başladı.

MGM

Amazon Studios, MGM’i 8,5 milyar dolara satın alma sürecini kapattıktan bir yıl sonra, MGM kitaplığındaki birden fazla seri üzerinde film ve/veya televizyon projesi geliştirme konusunda ilerlemeye hazır.

Deadline, yeni projeler için yaklaşık bir düzine başlığın seçildiğini ve Amazon Studios’un sektörün en gözde yaratıcı yeteneklerini işe almak için görüşmelere başladığını belirtiyor. Bazı başlıklar yeni film projeleriyle, bazıları yeni dizi projeleriyle devam edecek. Yeniden ele alınan üç büyük seri ise hem film hem de televizyon projeleriyle ilerleyecek.

Bunların arasında ilk olarak izleyiciyle buluşması beklenen, daha sonra bir dizi projesi tarafından takip edilecek olan “Stargate” filmi. Ardından sırasıyla bir “Robocop” dizisi ve filmi gelmesi bekleniyor.

Legally Blonde” (Bu Nasıl Sarışın) film serisi de Amazon Studios’un yeniden değerlendirmeye aldığı en büyük projelerden biri olarak hem film hem de yeni bir dizi ile dünyasını genişletecek. Bu projelerin üstünde aynı anda çalışmaya başlanacak ancak hangisinin daha önce geleceği henüz belli değil. Ayrıca planlanan filmin, uzun süredir beklenen üçüncü film mi yoksa yeni bir başlangıç mı olacağı konusunda da bir açıklama yapılmadı.

Fame“, “Barbershop“, “The Magnificent Seven” filmlerine dayanan yeni dizi projeleri ve yeni “Pembe Panter”, “Poltergeist” ve “The Thomas Crown Affair” filmleri de şu anda aktif olarak geliştirme aşamasında. Ayrıca Rocky spin-off’u “Creed” serisi de hikaye evrenini Prime Video’daki yeni projelerle genişletecek.