You are currently viewing “Killers of the Flower Moon” Martin Scorsese’nin En Uzun Filmi Olacak

“Killers of the Flower Moon” Martin Scorsese’nin En Uzun Filmi Olacak

  • Post author:
  • Post category:haberler

Martin Scorsese’nin merakla beklenen filminin süresi açıklandı.

Apple

Cannes Film Festivali, Martin Scorsese imzalı “Killers of The Flower Moon”un, yönetmenin bugüne kadarki en uzun filmi olacağını resmen onayladı. Dünya prömiyerini 20 Mayıs Cumartesi günü Grand Theatre Lumiere’de yapacak olan film tam 3 saat 54 dakika!

Scorsese genel olarak uzun filmler yapsa da, “Killers of the Flower Moon” yönetmenin son (ve o dönem için en uzun filmi olan) “The Irishman“den 25 dakika, ikinci en uzun filmi “The Wolf of Wall Street“ten ise neredeyse 1 saat daha uzun.

Variety ile konuşan Cannes Film Festivali direktörü Thierry Fremaux, film hakkında “Tek bildiğim, ‘Bir Zamanlar Amerika’da‘dan sadece beş dakika daha fazla olduğu” diyerek filmin süresini onayladı. Fremaux, muhtemelen Sergio Leone klasiğinin 229 dakika olan “Avrupa ​​kurgusundan” bahsediyor.

Fremaux ayrıca, Apple’ın film için Fransa’da özel bir sinema gösterimi organize etmesiyle, filmin artık Cannes yarışmasına katılmaya hak kazandığını ve bunun için resmi bir davetin sunulduğunu doğruladı. “Son dakikaya kadar vaktimiz var” diyen direktör “cevaplarını beklediklerini” ekliyor.

Martin Scorsese ve aktörler Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Lily Gladstone, Jesse Plemons, Cara Jade Myers, JaNae Collins, Jillian Dion ve Tantoo Cardinal’in Cannes’daki prömiyere katılması bekleniyor.