You are currently viewing Yeni “Karate Kid” Filminde Jackie Chan Olacak mı?

Yeni “Karate Kid” Filminde Jackie Chan Olacak mı?

  • Post author:
  • Post category:haberler

Sony Pictures’dan yeni bir Karate Kid filmi geliyor…

.

Sony Pictures’ın şu anda geliştirme aşamasında olduğu yeni “Karate Kid” filmi için Jackie Chan‘in rolüne geri döneceği iddia edildi ancak henüz stüdyodan ya da aktörden resmi bir açıklama gelmedi.

Chan, 2010 tarihli “The Karate Kid” filminde Mr. Han rolüyle izleyici karşısına çıkmıştı. Başrolünü Jaden Smith‘in üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda ise Harald Zwart oturuyordu. Jackie Chan’in Mr. Han rolünü bir kez daha tekrarlaması olasılık dahilindeyken, Jaden Smith’in başrole geri dönmesi beklenmiyor, filmde rol alıp almayacağı ise bilinmiyor.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında duyurulan filmin “orijinal Karate Kid kadrosunu geri getireceği” vaat edilmişti. Ancak potansiyel oyuncu kadrosu bu konudaki kafa karışıklığını artıyor. Orijinal “Karate Kid” serisinde yer alan yeteneklerin çoğu artık Netflix’in devam dizisi “Cobra Kai“de, ancak o diziden hiç kimsenin bu filme dahil olmadığı o sırada açıkça belirtilmişti.

Bu durumda yeni filmin, merhum Pat Morita‘nın ünlü karate ustası karakteri Bay Miyagi’nin ilk günlerini sergileyen bir öncül film (prequel) olacağına yönelik söylentilere yol açtı. Şimdi Jackie Chan’i geri döneceğine yönelik haberler, bu iddianın üstünü karalamış gibi görünüyor. Ama yine de filmin 2010 tarihli yeniden başlatmanın doğrudan devamı olduğunu da doğrulamıyor.

40 milyon bütçeli “The Karate Kid” 359 milyon dolar hasılat elde ederek başarılı bir gişe yolculuğu geçirmiş ve genellikle olumlu eleştirilerle karşılanmıştı. Yeni projeyi Jonathan Entwistle (I Am Not Okay With This, The End of the F—— World) yönetecek ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

Filmin 7 Haziran 2024’te vizyona gireceği duyurulmuştu ancak Hollywood’da 2 Mayıs’tan bu yana devam etmekte olan senaristler grevi nedeniyle yapım sürecinin sarkması ve vizyon tarihinin ileri bir tarihe ertelenmesi muhtemel görünüyor.