You are currently viewing Yeni Açlık Oyunları Filminden İlk Fragman Yayınlandı: “The Ballad of Songbirds and Snakes”

Yeni Açlık Oyunları Filminden İlk Fragman Yayınlandı: “The Ballad of Songbirds and Snakes”

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı” 17 Kasım’da Sinemalarda!

“Açlık Oyunları” serisinin yeni filmi “The Ballad of Songbirds and Snakes” (Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı) için ilk fragman Lionsgate’in CinemaCon 2023 sunumunda yayınlandı.

Suzanne Collins’ın kitabından uyarlanan film için orijinal Açlık Oyunları üçlemesini yöneten Francis Lawrence yönetmen koltuğuna geri döndü. Senaryoyu ise Michael Arndt ve Michael Lesslie kaleme aldı.

Film, Açlık Oyunları üçlemesindeki olaylardan yıllar önce, Panem’in acımasız başkanı Coriolanus Snow’un henüz 18 yaşında olduğu bir dönemde geçiyor. Genç Snow (Tom Blyth), savaş sonrası Capitol’de ailesinin bir zamanlar sahip olduğu şerefi yeniden kazandırmak için çalışıyor.

10. Açlık Oyunları yaklaşırken Snow, 12. Bölge’den Lucy Gray Baird (Rachel Zegler) adlı bir kızın mentoru olarak atanır ve açılış seremonisi sırasında söylediği şarkıyla tüm Panem’in dikkatini üstüne çeken Lucy’i gördükten sonra kazanmak için bir şansları olduğuna inanmaya başlar.

Şovmenlik içgüdülerini ve yeni keşfedilen politik anlayışlarını birleştiren Snow ve Lucy’nin zamana karşı hayatta kalma yarışı, eninde sonunda kimin ötücü kuş, kimin yılan olduğunu ortaya çıkaracaktır…

Peter Dinklage, Hunter Schafer ve Viola Davis‘in de oyuncu kadrosunda yer aldığı film 17 Kasım’da sinemalarda!