You are currently viewing Yalı Çapkını 37. bölüm özet. Ferit ve Seyran aşkı tüm zorlukların üstesinden geliyor

Yalı Çapkını 37. bölüm özet. Ferit ve Seyran aşkı tüm zorlukların üstesinden geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Star Tv ekranlarının sevilen dizisi Yalı Çapkını’nın 2. sezon ilk bölümünde hikayeye yeniden yön verildi. Antep’te vurulan Ferit hemen İstanbul’a getirilir. Amelyata alınır. Sol kolundan ikinci bir ameliyat geçirir. Tüm bu olaylar sırasında Korhan ailesi bu olaydan sorumlu tuttukları Seyran’a ateş püskürür. 

Kazım baba da ailesiyle oraya gelir ve kızına siper olur. Korhanlara iki kızına da musallat olan bu aileyi onların karşısına kendilerinin çıkardığını hatırlatır. ifakat damat adayını bulmuş; Halis aga da onaylamıştır. Üstelik Seyran’la Ferit boşandıktan sonra Suna’yı verdikleri aile diğer kıza da talip olunca Korhanların referansıyla aileye diğer kızı da vermeye karar verilmiş olduğunu hatırlatır.

Ferit vurulunca diğer aile her şeyi toparlayıp kaçmış; sözüm ona Suna da onlardan kaçmışmış. Kazım baba kendisini arayıp durumu anlatan Suna kızını alıp diğer kızının da vurulma tehlikesi geçirdiğini öğrenip gelmiştir. Hattuç hala gelir ve Halis ağa ile konuşur. Torununu vuranın teslim olacağını ama ona bir şey yapmamaları için söz alır. Eğer Halis aga vuran çocuğa bir şey yaparsa durum kan davasına dönüşecektir ve bu 3 aileyi de kötü etkileyecektir. Halis ağa da olayı kapatır.

Ferit kendisine geldiği ilk andan itibaren Seyran’ı yanında ister. Dedesine onunla yeniden evlenmek istediğini gerekirse Seyran için 10 kurşun daha yiyebileceğini söyler. İfakat Seyran’ı tuvalette sıkıştırır ama Seyran karşı atağa geçip onu Orhan baba ile öpüşürken gördüğünü söyler. Böylece Orhan ve İfakat evlenmelerine karşı çıkamaz. İfakat hatta Halis ağayı da ikna eder.

Ferit iyileşince Kazım babalara gidilip kız istenir. Kazım baba sonuna kadar Korhanları inletir. Halis ağa sabredip hemen herşeye “Peki” der. Böylece Kazım ağa Seyran’ı tekrar Ferit’e verir. Muhteşem bir düğünle ikili evlenir. Düğün gecesi hasret ve tutkuyla doludur

Düğün sabahı herkese küs olan Halis ağa kahvaltıya iner. Kahvaltı saatini de geçe alır. Masaya iki tabak daha koydurtup misafirleri olduğunu söyler. Derken köşke yurt dışındaki kızı Nükhet ve diğer erkek torunu Kaya gelir. Halis ağa artık onlarında köşkte onlarla kalacağını deklare eder. Herkes şaşkındır