You are currently viewing Yalı Çapkını 12. bölüm özet.Kazım ağa resmin ve olayın peşine düşüyor

Yalı Çapkını 12. bölüm özet.Kazım ağa resmin ve olayın peşine düşüyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Gazetedeki haberi gören Kazım ağaya ve Halis ağaya resmin eski olduğu söylenir. El birliğiyle iki ağayı da buna inandırırlar. Ferit; dedesine de aynı şeyi söyler. Kazım ağa yalıdaki memleketlisi olan Yusuf’a gözün kulağını dört açmasını; İki kızını da ona emanet ettiğini; ona güvendiğini; haber alırsa kendisine haber vermesini söyler. Ferit onları uzaktan görüp iyice dellenir

Ancak Ferit bu kadar üzerine gelinmesini kaldıramaz ve taylan simli gazeteciyle dışarıda buluşur. Seyran ve Abidin de yakında arabada kalır. Taylan; Ferit’in üzerine çok gider. Genç adam olay çıkarmamak için Seyran’a erdiği sözü tutmaya çok uğraşır ama karısına laf söyleyince dayanamaz ve Taylan’a vurmaya başlar. 

Abidin ve Seyran Ferit’i zorlukla ayırır. Olanları uzaktan Taylan’ın sevgilisi saklandığı yerden resimlerini çeker. Taylan özellikle Ferit’i sinirlendirmeye çalışmış malesef Ferit de tuzağına düşmüştür.

İfakat; Kazım beye söz verdiği gibi Suna’yı yalıya getirip hazırlattığı odaya yerleştirir. Suna’ya hal ve hareket dersleri verir. 

Taylan’dan Pelo ile konuştuğunu öğrenen Ferit kızgınlıkla kızın evine gider. Kız bir şey söylemediğini söyler. Sonra da ilk kez onunla beraber olduğunu başka erkek bilmediğini; kendi geçmişini didik edip hayatında öncesinde biri olmadığına emin olduktan sonra kendisiyle beraber olduğundan bahseder. Ferit’i eve götürmek için gelen Seyran bu konuşmanın tamamını duyar.

Pelo’dan çıkıp yalıya gelen Ferit hırsını alamayıp Yusuf’un odasına gidip adama yumruk atar. tam o sırada Yusuf’un odasına gelen hizmetlinin kızına da Yusuf’un etrafında olduğu için kızar. Yusuf da yediği yumruğa sinirlenip akşam vakti Kazım’ın evine gider. Ona her şeyi fazlasını da katarak anlatır.

Eve giden Feritlere Taylan resimlerden birini yollar ama sonrasında telefonunu kapatır. Yalıdaki suna, Abidin, Ferit ve Seyran ne yapacaklarını bilemez. gece geç saate kadar odada oturup olayı tartışır. 

Kazım ağa sabah ezanında Halis ağanın yanına gider. Yusuf’tan duyduklarını adamın adını vermeden açıklar. Halis ağa inanmak istemez. Araştıracağını söyleyip Kazım’ı yollar. Kahvaltı masasında Seyran’a kocan seni bırakıp dışarı mı çıkıyor. Bu haber yeni mi diye sorar. Doğruyu söylerse okula göndereceğini vaad eder. Seyran da “Yeni” diyince Halis ağa herkesin içinde Ferit’e tokat atıp yere düşürür