You are currently viewing Yalı Çapkını 11. bölüm özet. Ferit gece kulübünde gazeteciye yakalanıyor

Yalı Çapkını 11. bölüm özet. Ferit gece kulübünde gazeteciye yakalanıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Yusuf kendisine Seyran’la birlikte olup olmadıklarını soran Ferit’e yalan söyler ve “Evet” der. Ferit böyle bir şeyi hazmademez. Seyran da böyle bir iftiraya uğradığına mı Ferit’in bunu sorup geçmişini sorguladığına mı kendisine inanmadığına mı yansın bilemez. 

Ferit ve Seyran kavga eder. Ferit dışarı çıkar. Abidin de ona sakin olmasını geçmişi karıştırmamasını öğütler. Ferit Abidin ile beraber gece dışarı çıkar. Tanıdığı bir kadının arkadaşı ona fena asılır. Bir arkadaşından Ferit’in kızlarla orada olduğunu öğrenen Pelo oraya gider ve kavga çıkar. Ferit iki kadını ayırmaya çalışırken bir gazeteci resimleri çeker. 

Abidin adamın peşinden gider ama yakalayamaz.Ne teklif etseler de adam kabul etmez. Seyran’la konuşmak ister. Üçü buluşur ama adam azıcık konuşmadan sonra gider. Seyran adamı ikna etmek için Pelin’in arkadaşı olduğunu söyler. Adam Pelin’in ismini duyup kızı arar. Tedbir olsun diye Ferit ve Seyran bir mekan çıkışı gazetecilere “Mutluyuz” imajı çizer. 

Ferit çaresiz kalınca babasından yardım ister. Orhan; gazetecinin patronuyla konuşur. resmi bastırmayacağının onayını alınca Korhanlar rahatlar. Gülgün hemen Pelin’i yalıyaçağırır. Onunla ok güzel konuşup artık kendi yoluna bakması gerektiğini anlatır. pelin istemese de “Tamam” der ve Ferit’in aramalarına cevap vermemeye başlar

Derken gazeteci patronundan resmi basmamasıyla ilgili baskı görünce istifa edip yine de resmi yayınlar. başlık “Yalı çapkını gecelerde” olur. Bu haberi halis ağadan saklamak için uğraşırlarken gazetede haberi gören Kazım ağa yalının kapısına dayanır.