You are currently viewing Ya Çok Seversen 1.bölüm özet. Dolandırıcı Leyla ve Ateş Arcalı karşılaşıyor

Ya Çok Seversen 1.bölüm özet. Dolandırıcı Leyla ve Ateş Arcalı karşılaşıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Kerem Bursin’in canlandırdığı Ateş Arcalı hayatının çocuğunu ailesinden uzakta yurt dışında geçirmektedir. Emektar kahyaları İlter onun izini sürerek tüm dünyada onu arar. Bulduğunda ise yılladır görüşmediği babasının öldüğü haberini verir. Ateş’e İstanbul’a gelmesi gerektiğini tüm varisler geldiğinde mirasın açıklanacağını söyler. Ateş durumla ilgilenmez. Ta ki İlter ona o küçükken ölen annesiyle ilgili bir mektubu babasının vasiyet açıklandıktan sonra kendisine verilmek üzere verdiğini söyleyene kadar

Ateş yurda döner ama kendisine ait olan otele yerleşir. Ailesinden hayatta kalanlar sırasıyla şu kişilerdir. Şirkette tasarımcı olarak çalışan hırslı halası, pek de becerikli olmayan bu yüzden halasının güdümünde yaşayan abisi Umut, annesi öldükten sonra babasının evlendiği kadının çocukları olan ergenlik çağındaki Ilgaz, ilginç fikirleri olan Aydos ve konuşmayan küçük Berit’tir

Vasiyet açıklanır. Şirketi Ateş’e bırakan babasının bir şartı vardır. Bir yıl süreyle şirketi yönetip üvey kardeşleriyle ilgilenip çiftlikte yaşaması gerekmektedir. Ateş bu şartları kabul etmeyip mirası reddeder ancak İlter ona babasının kendisine bıraktığı mektubu verdiğinde fikri değişir. Babası ona annesinin elinden şirketi almak boşanabilmek için kadına akli dengesi yoktur raporu aldıklarını yazmıştır. Bu oyunu anlayan annesinin yıkıldığını ve o gece kaza yapıp öldüğünü annesinin var ettiği şirkete sahip çıkmasını isteyen babasının mektubu Ateş’i sarsar

Sansasyonel bir şekilde şirket önünde yapılan basın toplantısına gelip şirketin başına geçtiğini açıklar. Halası da abisi de şoke olmuştur. 

Hafsanur Sancaktutan’ın hayat verdiği diğer başrolümüz Leyla ise yakın dostu Meryem, işleri organize eden  Yakup, Onur ve Ilgaz’la beraber bir dolandırıcılık şebekesinin bir üyesidir. Erkekleri evlenmeye ikna edip sahte nikah kıydıkları düğünde altınları çalıp ortadan kaybolmaktadırlar. Leyla işlerden aldığı paraları ailesinin kim olduğunu bildiğini sandığı birinin belki konuşur umuduyla hastane masraflarına harcamaktadır. 

Ateş otelinde kalırken orada düğünü olan Leyla, gerdek gecesi uyuttuğu damadın elinden kaçarken oda dışında kalır. Ateş kızla eğlenmek için Leyla’ya resepsiyonun kasten odanın yedek anahtarını vermesini geciktirir. Leyla üzerinde gecelikle ve damadın ailesi otelde dolaştığı için Ateş’in teklifini kabul edip genç adamın odasında bir süre bekler. İkili muhabbet ederler.

Leyla sonrasında odaya gidip altınları alıp arkadaşlarıyla buluşup kaçar ancak ailesinden kalan kolyeyi düşürdüğünü fark edince otele döner. Ateş’in odasını arar ama bulamazlar. Leyla gittikten sonra Atel kolyeyş bulup saklar.

Leyla oteldeyken dolandırıldıklarını anlayan damat ve ailesi kızı görür. Leyla da onlardan kaçmak için kimin olduğunu bilmeden Arcalıların evine giden araca biner. Çocuklara bakmak için gelen dadı olduğunu söyleyince komik olaylar yaşanır. 

Bölüm sonunda Ateş yıllar önce ayrıldığı eve gelir.