You are currently viewing Unutulmaz Korku Filmlerinin Yapımcısı Jason Blum: “Taylor Swift Beni Ölesiye Korkutuyor!”

Unutulmaz Korku Filmlerinin Yapımcısı Jason Blum: “Taylor Swift Beni Ölesiye Korkutuyor!”

  • Post author:
  • Post category:haberler

Korku filmleriyle ünlü Blumhouse yapım şirketinin kurucusu Jason Blum, Taylor Swift’ten neden korktu?

.

İzleyicileri Paranormal Activity, Insidious (Ruhlar Bölgesi) ve yakın zamanda başarılı bir şekilde yeniden çekilen Cadılar Bayramı üçlemesi gibi filmlerin arkasındaki stüdyo Blumhouse’un kurucusu Jason Blum, Taylor Swift‘in bir şekilde kendisini korkutmayı başardığını açıkladı.

Taylor Swift Ağustos ayında “Eras Tour” konser filmini duyurduğunda, açıklanan 13 Ekim tarihi korkuseverlerin merakla beklediği “The Exorcist” (Şeytan) devam filmi “The Exorcist: Believer“ın (Exorcist: İnançlı) vizyon tarihi ile çakışıyordu.

Yapımcı Blum ilk olarak yaza damgasını vuran “Barbie” ve “Oppenheimer” rekabetinden doğan “Barbenheimer” gibi bir çıkışla, “Exorswift” kampanyası ile Twitter’da heyecan yaratmayı umsa da aynı günün ilerleyen saatlerinde “Exorcist: Believer”ın bir hafta erkene, 6 Ekim’e çekildiğini duyurdu.

Swift’in rekor kıran konser turunun filmini sinemalarda yayınlama kararı, ABD çapındaki sinema zincirlerine hoş bir sermaye enjeksiyonu sağladı, ancak aynı zamanda Blum’un da dediği gibi 13 Ekim’de vizyona girecek diğer filmleri paniğe sürükledi. Entertainment Weekly ile konuşan Blum şunları söyledi:

Beni ölesiye korkutan şey Taylor Swift! Ekim ayının 13’üncü muhteşem Cuma’sına sahiptik, bu da bir korku filmini yayınlamak için en iyi gün. Açıkçası, o tarihi değiştirdik ve başımızı Taylor Swift’in önünde eğdik. Exorswift’in insanlar tarafından kabul edilip edilmeyeceğini görmek çok riskliydi. Ama insanlar hâlâ Exorswift fırsatına sahip olacak, bu yüzden belki biz de bu fırsatı değerlendirmeliyiz.

Yönetmenliğini David Gordon Green‘in yaptığı “The Exorcist: Believer”da, orijinal filme çok benzer şekilde, kötü niyetli güçler tarafından eziyet edilen iki çocuğun rollerinde yeni yetenekler Lidya Jewett ve Olivia O’Neill yer alıyor. Leslie Odom Jr., Jewett’in karakterinin babası rolünü üstlenirken, Ann Dowd bir hemşireyi canlandırıyor.

Ancak filmin manşet haberi, Oscar ödüllü aktris Ellen Burstyn‘in, merhum William Friedkin’in yönettiği orijinal filmden bu yana ilk kez ikonik karakteri Chris MacNeil’i yeniden canlandırarak geri dönüşü oldu.