You are currently viewing “True Detective” Yıldızı Kali Reis, Gerilim Filmi “Mercy”de Chris Pratt ve Rebecca Ferguson’a Eşlik Edecek

“True Detective” Yıldızı Kali Reis, Gerilim Filmi “Mercy”de Chris Pratt ve Rebecca Ferguson’a Eşlik Edecek

  • Post author:
  • Post category:haberler

Kali Reis, bilim kurgu ve gerilim filmi “Mercy”in kadrosuna katıldı.

HBO

True Detective: Night Country” yıldızı, Independent Spirit adayı ve Dünya Boks Konseyi orta sıklet şampiyonu Kali Reis; Chris Pratt, Rebecca Ferguson ve Annabelle Wallis‘le birlikte Amazon MGM Studios’un yeni gerilim filmi “Mercy“e katıldı.

15 Ağustos 2025’te vizyona girmesi planlanan filmin çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

Yönetmen koltuğunda Timur Bekmambetov’un (Wanted) oturacağı film, büyük suçların arttığı yakın gelecekte geçiyor. Bir dedektif (Pratt) şiddet içeren bir suçla suçlanır ve masumiyetini kanıtlamak zorunda kalır.

Bekmambetov, bilim kurgu gerilim filmini Marco van Belle‘nin (Arthur & Merlin) yazdığı senaryodan yönetiyor. Proje, Amazon MGM Studios’a, “Oppenheimer“ın yapımcısı olarak En İyi Film dalında Akademi Ödülü’nü kazanan Charles Roven’dan geldi. Roven, Bekmambetov’un BEL yapım şirkeri ve Majd Nassif’in yanı sıra Atlas Entertainment Kıdemli Başkan Yardımcısı Robert Amidon ile “Mercy”nin yapımcılığını üstleniyor.

Kariyerinin dönüm noktasına yalnızca üç yıl gibi kısa bir süre kala, birçok dünya şampiyonluğu kazanan boksör Reis, HBO’nun “True Detective: Night Country” dizisinin başrolünü Jodie Foster ile birlikte üstlendi ve övgü dolu eleştiriler aldı.

Reis ilk sinema deneyimini 2021 yapımı, ortak yazarı ve başrol oyuncusu olduğu “Catch the Fair One”da yaşadı. Reis ayrıca Sean Penn, Tye Sheridan ve Mike Tyson‘la birlikte rol aldığı gerilim filmi “Asphalt City“de ve yakında Castle Rock Entertainment’ın “Wind River: Rising” filminde de izlenebilir.