You are currently viewing Tom Cruise: “Top Gun: Maverick”te Val Kilmer ile Bir Araya Gelince Ağladım

Tom Cruise: “Top Gun: Maverick”te Val Kilmer ile Bir Araya Gelince Ağladım

  • Post author:
  • Post category:haberler

Tom Cruise, Val Kilmer ile yılalr sonra bir araya geldiği anları anlattı.

.

Top Gun: Maverick” nefes kesen aksiyon sahnelerini, aile ve kefaret merkezli yeni ve heyecan verici bir hikayeyle birleştirerek izleyicilerin beklentilerinin çok ötesine geçti. Filmin en nostaljik ve duygusal anlarından birisi Tom Cruise‘un canlandırdığı Pete “Maverick” Mitchell ile Val Kilmer‘ın canlandırdığı Tom “Iceman” Kazansky arasındaki yeniden buluşma sahnesiydi.

36 yıl sonra gelen devam filmi, 1986 yapımı “Top Gun“da, başlangıçta rakip olan ikilinin bir kerelik rekabetinin yıllar içinde derin bir dostluğa dönüştüğünü ve Kazansky’nin çoğu zaman hala risk alan Mitchell için kendi konumunu tehlikeye attığını ortaya çıkardı.


Paramount Pictures

Geçtiğimiz günlerde Jimmy Kimmel‘ın talk show’una katılan Cruise, uzun süredir arkadaşı olan Kilmer ile yeniden bir araya gelmenin her ikisi içinde “oldukça duygusal” olduğunu ve izleyicilerin perdede gördüğü duygusal anların, iki oyuncu arasında yaşananları gerçekten temsil ettiğini açıkladı.

“Top Gun: Maverick”teki Iceman Hikayesi Val Kilmer’ın Fikriymiş

“Val’ı onlarca yıldır tanıyorum,” diyen Cruise, “güçlü aktörün” uzun süredir gelmesi beklenen devam filmi için ikonik Iceman rolüne geri adım atmasından çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi. Arkadaşının oyunculuk becerileri hakkında konuşan yıldız, “[Kilmer] anında tekrar o karakter oldu. Iceman’a bakıyorsunuz… O çok parlak bir oyuncu ve ben onun işlerini seviyorum. Bunca yıl sonra yeniden bir araya geldiklerini hatırlatan Cruise, “Ağlıyordum, duygulandım” dedi. İkilinin sahnesi sinemalarda kuru bir göz bırakmadığı için Cruise bu konuda kesinlikle yalnız değildi.

Hevesli hayranlar, eleştirmenler ve hatta usta yönetmen Steven Spielberg tarafından övülen “Maverick”, ödül sezonunda da başarıyla ilerledi. Yaklaşan Akademi Ödülleri töreninde En İyi Film dahil altı adaylık elde etmesinin yanı sıra dört BAFTA ve iki Altın Küre Ödülü adaylığı kazandı.

Steven Spielberg’den Tom Cruise’a Övgü: “Top Gun: Maverick” Hollywood’u Kurtardı