You are currently viewing Tina Turner Hayatını Kaybetti

Tina Turner Hayatını Kaybetti

  • Post author:
  • Post category:haberler

Amerikalı şarkıcı, oyuncu, yazar ve moda ikonu Tina Turner 83 yaşında hayatını kaybetti.

.

“Rock’n Roll’un Kraliçesi” lakaplı, ikonik şarkıcı ve aktris Tina Turner 83 yaşında hayata gözlerini yumdu. Turner, uzun bir hastalıkla mücadele ettikten sonra İsviçre’deki evinde vefat etti.

Sadece birkaç hafta önce The Guardian’a, Rock’n Roll Kraliçesi olarak hatırlanmayı umduğunu söyleyen efsanevi şarkıcı, 20’li yaşlarının başında, eski kocasının “River Deep, Mountain High” ve “Nutbush City Limits” gibi şarkılar söylediği canlı bir şov olan Ike ve Tina Turner Revue ile ün kazandı.

1980’lerde “What’s Love Got to Do With It,” “The Best,” “We Don’t Need Another Hero,” “What You Get Is What You See,” “I Don’t Wanna Fight” gibi unutulmaz şarkılarla ve James Bond filmi “Goldeneye” için yaptığı şarkıyla müzikte ezici bir güç haline geldi.

Bir solo sanatçıyı izlemek için gelen biletli seyirci rekorunu elinde tutan Turner, 12 Grammy ödülü kazanmasının yanı sıra Rolling Stone dergisinin kapağında yer alan ilk kadın ve ilk siyahi sanatçıydı.


.

Turner müzik kariyerinin yanı sıra “Mad Max Beyond Thunderdome”, “Tommy” ve “Last Action Hero” gibi filmlerde de rol aldı ve Hollywood Walk of Fame’de bir yıldızla onurlandırıldı. Aynı zamanda hayatı başrolünde Angela Bassett ve Laurence Fishburne‘ün yer aldığı biyografi filmi “What’s Love Got to Do With It”e konu oldu. Turner filmin senaristlerinden biriydi.