You are currently viewing The Flash

The Flash

  • Post author:
  • Post category:haberler

DC Evreni’nin son filmi “The Flash”ın başrollerinde Ezra Miller ve Michael Keaton rol alıyor.

Warner Bros.

Sevilen DC karakterlerinden Flash’ın hikayesini beyaz perdeye taşıyan; aksiyon, bilim kurgu ve fantastik film türlerini birleştiren “The Flash“ın başrollerinde Ezra Miller, Sasha Calle ve Michael Keaton bulunuyor.

Film, bir bilim insanı olan Barry Allen’ın (Miller) laboratuvardaki çalışmalarıyla başlıyor. Çalışmalar sırasında beklenmedik bir olayla karşı karşıya kalan Barry Allen’ın hayatı, fırtınalı bir gecede düşen yıldırım nedeniyle tamamen değişir.

Kimyasal malzemelerini etkileyen yıldırım, Barry’e hayal bile edemeyeceği bir süper güç kazandırır. Karakter, artık inanılmaz hızlı şekilde hareket etme özelliğine sahiptir. Güçlerini iyiden yana kullanan ve artık bir süper kahraman olarak Central City’i koruyan Flash’ın yanı sıra, filme dahil olan Batman ve diğer karakterler de DC severler için filmi başka bir boyuta taşıyor.

Flash’ın beyaz perdeye taşınma girişimleri 1980’lere kadar uzansa da filmin somutlaşması 2013 yılına dayanıyor. Ezra Miller’ın Flash’ı oynamak için 2014’te anlaşma yaptığı filmin vizyon tarihi başlangıçta 2018 olarak belirlenmişti, ancak yapım sürecindeki sarkmalar nedeniyle film 2023’te izleyiciyle buluştu.

Filmde yer alan aksiyon sahneleri, izleyicilerin ekrana kilitlenmesini ve soluksuz bir film deneyimi yaşanmasını sağlıyor. Her anında nefes kesen film, Flash’ın hızlı sahneleri sayesinde heyecanı dorukta tutarak bir sonraki sahne için merak uyandırıyor.

“The Flash”, iki buçuk saat boyunca tüm DC hayranlarını eğlendirebilecek ve etkileyebilecek bir senaryoya sahip. Sürprizli ve yüksek enerjili senaryonun sahibiyse Christina Hodson. Andy Muschietti yönetmenliğinde çekilen film, genç kahramanın duygularının da en iyi şekilde hissedilmesini sağlıyor.

Filmin en sevilen yanlarından biri, Micheal Keaton’ın 31 yıl geçtikten sonra Batman karakterini yeniden canlandırması. Öyle ki Tim Burton’un dünyasından sıyrılan Keaton, nostaljik bir etki oluşturduğu için hayranlarının filme daha çok bağlanmasını sağlıyor.

Keaton’un oyunculuk başarısı, kostümü ve sahneleri Flash’ı gölgede bırakmasa bile dikkat çekici bir etki oluşturuyor. Üstelik Barry’e mentorluk yapması, artık emekliye ayrıldığı düşünülen Bruce Wayne için oldukça doğru bir seçim olmuş gibi duruyor.

Flash, seyircileri sürükleyici bir filmin parçası haline getirmekte oldukça başarılı. Sorular için yanıt aranan sahneler, gerilim ve aksiyon yüklü dakikalar; fantastik ve bilim kurguyla birleşen senaryo sayesinde zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor. Filmin yanında atıştırmalık keyfi için dugnat hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Sona doğru yaklaşırken izleyicilerin aklında bir soru beliriyor: Flash, çok hızlı bir süper kahraman olmasına rağmen düşmanlarının karşısında yeterince hızlı mı? Sorunun yanıtı, filmin herkesi kendisine hayran bırakacak son sahnelerinde yer alıyor.