You are currently viewing “The Boogeyman” Yönetmeninden Yeni Stephen King Uyarlaması Geliyor

“The Boogeyman” Yönetmeninden Yeni Stephen King Uyarlaması Geliyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

King’in bu öyküsü, zamanı yiyen kozmik yaratıkları konu alıyor…

.

Bu yılın dikkat çeken korku filmlerinden biri olan “The Boogeyman“in yönetmeni Rob Savage, bir başka Stephen King öyküsünü daha beyaz perdeye taşımak istiyor.

Başlangıçta, King’in 1973 tarihli aynı adlı kısa hikayesinden uyarlanan “The Boogeyman”in dijital olarak Hulu’da yayınlanması planlanmıştı. Fakat filmin test gösterimleri o kadar başarılı oldu ki 20th Century Studios filmi vizyona sokma kararı aldı. Karışık eleştirilerle karşılanan “The Boogeyman” yine de dünya çapında 67 milyar dolardan fazlasını kazanmayı başardı.

Comicbook.com’a konuşan yönetmen, şimdi de King’in “The Langoliers” (Umacılar) adlı hikayesini sinemaya uyarlamak istediğini söyledi. 1990 yılında Four Past Midnight antolojisinin bir parçası olarak yayınlanan kısa öykü, kelimenin tam anlamıyla zamanı yiyen güçlü, kozmik varlıklara odaklanıyor.

Gün bittikten sonra Langoliers gelip her şeyi tüketir ve geçmiş kelimenin tam anlamıyla yutulduğu için zaman yolculuğunu imkansız hale gelir. Hikayede, bir jetteki bir avuç yolcu uyandığında uçaktaki herkesin gittiğini ve zamanlarının azaldığını keşfeder.

Hikayenin film haklarıyla ilgili bazı karışıklıklar yaşanabileceğini ama bunların çözülmesini umduğunu belirten Savage, hikayenin nasıl sunulacağına dair fikirlerinden de bahsetti:

Kısa öyküden yola çıkarak bunu geliştirmek için harika bir fikrimiz var. King’in yapıtlarından uyarlananlar arasında, buna hiçbir zaman hakkının verildiğini düşünmüyorum. Daha önce bir korku filminde keşfedildiğini görmediğim fikirlerle oynuyor. Zaman fikri, çürüyen zaman ve geride kalan zamanı yiyen bu yaratıklar; burada çekilmeye çok uygun, harika, kozmik bir korku filmi yapılması gerekiyor. Film tamamen zamanı esnetmek ve sıkıştırmakla ilgili ve bu alanda kısa romanda olanın ötesine geçen pek çok harika, eğlenceli şey yapabilirsiniz. Bu konuda çok heyecanlıyım. Bence bu gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu bir durum.

ABC, “The Langoliers”ı 1995’te bir TV mini dizisine uyarladı. King’in o dönemdeki çalışmalarına dayanan bir dizi büyük TV etkinliğinden biri olan “The Langoliers”, kaynak materyal konusunda pek çok özgürlüğe sahipti ama izleyicilerden ve eleştirmenlerden ortalama bir not aldı.