You are currently viewing “Spider-Man: Across the Spider-Verse” İlk Filmin Toplam Hasılatını 12 Günde Aştı

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” İlk Filmin Toplam Hasılatını 12 Günde Aştı

  • Post author:
  • Post category:haberler

“Across the Spider-Verse” iki haftadan kısa sürede ilk filmin toplam kazancını elde etti.

Sony Pictures

Spider-Man: Across the Spider-Verse” iki haftadan kısa bir süre içinde, serinin ilk filmi olan 2018 yapımı Oscar ödüllü “Spider-Man: Into the Spider-Verse” filminin tüm gişe hasılatını geride bıraktı.

Hafta sonunda Kuzey Amerika’da 226 milyon dolara ve dünya çapında 390 milyon dolara ulaşan film, Sony Pictures tarihindeki en yüksek hasılat yapan animasyon filmi oldu. İlk film “Into the Spider-Verse” de gişede başarılı olmuş, Amerika’da toplamda 190 milyon dolar, küresel gişede ise 384 milyon dolar hasılat elde etmişti.

“Across the Spider-Verse”, izleyicileri Miles Morales olarak bilinen bu evrenin Örümcek Adamı ile tanıştıran ve kitlelere sinematik bir çoklu evren kavramını getiren orijinal filmin ağızdan ağza yayılan güçlü etkisinden yararlandı. Ayrıca filmin IMAX dahil olmak üzere birinci sınıf geniş formatlarla sunulması da filmin hasılatını artırmada önemli oldu.

Joaquim Dos Santos, Kemp Powers ve Justin K. Thompson tarafından yönetilen filmin yapımı 100 milyon dolara mal oldu. Hikaye, Miles ve Gwen Stacy’nin (namı diğer Örümcek Kadın) Örümcek Adam arkadaşlarını Spot adıyla anılan kötü adamdan kurtarmaya çalıştığı evrenler arası bir macerayı anlatıyor.

ABD ve Kanada dışında, “Spider-Verse” için en çok kazanan bölgeler arasında 34.1 milyon dolarla Çin, 20.3 milyon dolarla Birleşik Krallık, 19.9 milyon dolarla Meksika ve 10.9 milyon dolarla Avustralya yer alıyor.