You are currently viewing Kathryn Bigelow, Gizli Projesinin Çekimlerine Başladı

Kathryn Bigelow, Gizli Projesinin Çekimlerine Başladı

  • Post author:
  • Post category:haberler

Oscar’lı yönetmen altı yıl sonra yeniden setlerde…

.

Oscar ödüllü film yönetmen Kathryn Bigelow, son filmi “Detroit“ten altı yıl sonra nihayet yönetmen koltuğuna geri döndü ve sıradaki projesinin çekimlerine başladı.

Haber, görüntü yönetmeni Arseni Khachaturan‘ın (Bones and All, The Idol), Bigelow’un yönetmen olarak yer aldığı bir klaket fotoğrafını Instagram hikayelerinden birinde paylaşmasıyla ortaya çıktı. Proje hakkında Bigelow’un yönetmenliği ve Khachaturan’ın görüntü yönetmenliği dışında hiçbir şey bilinmiyor. Bu bir film veya dizi olabilir. Ancak bir reklam filmi olma ihtimali de yüksek görünüyor.


.

Geçtiğimiz yıl, The Hollywood Reporter tarafından, Bigelow’un Netflix için “Jurassic Park” ve “Mission: Impossible” yazarı David Koepp’in “Aurora” adlı kitabının uyarlamasını yöneteceği ve senaryoyu Koepp’in kendisinin yazacağı duyurulmuştu. Ne yazık ki sonrasında herhangi bir gelişme paylaşılmadığı için o projenin akıbeti şu anda bilinmiyor.

2009 yılında “The Hurt Locker” ile En İyi Yönetmen Oscar’ını kazanan ilk kadın yönetmen olan Bigelow’un kariyerinde “Near Dark“, “Point Break“, “Strange Days“, “Zero Dark Thirty” gibi filmler yer alıyor.

Kaynak: World of Reel