You are currently viewing Sigourney Weaver “Star Wars” Evrenine Katılıyor

Sigourney Weaver “Star Wars” Evrenine Katılıyor

  • Post author:
  • Post category:haberler

Sigourney Weaver’ın “Mandalorian & Grogu” filminde önemli bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Lucasfilm

Üç kez Oscar adayı olan usta oyuncu Sigourney Weaver “Star Wars” evrenine katılabilir! “Alien” ve “Avatar” yıldızının, Star Wars evreninin sıradaki filmi “The Mandalorian & Grogu”da önemli bir rol için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Projenin yönetmenliğin koltuğunda, sevilen ve Star Wars markasının yeniden yükselişe geçmesinde büyük katkısı olan Disney+ dizisi “The Mandalorian“ın yaratıcısı Jon Favreau oturacak. Favreau aynı zamanda Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy ve CCO Dave Filoni ile birlikte yapımcılığı da üstleniyor.

22 Mayıs 2026’da vizyona girmesi planlanan “The Mandalorian & Grogu” için prodüksiyon süreci bu yılın sonlarınnda başlayacak. Film, biri Aralık 2026, diğeri Aralık 2027 tarihli olmak üzere, yolda olan diğer birçok “Star Wars” filminden ilki olacak.

Halihazırda üstünde çalışılan projeler arasında Daisy Ridley‘nin başrol oynadığı Sharmeen Obaid-Chinoy‘un yönettiği film veya Jedi’ların şafağıyla ilgili James Mangold‘un yönettiği isimsiz film yer alıyor.

2019’da çıkan “The Mandalorian” dizisi, Bebek Yoda olarak bilinen esrarengiz karakter Grogu’yu tanıtarak dünya çapındaki izleyicileri büyüledi. Pedro Pascal, tehlike ve entrikalarla dolu bir galakside gezinen ünlü Mandalorian Din Djarin rolüyle kadroya liderlik ediyor.

Pascal’ın Din Djarin rolünü yeniden canlandırması bekleniyor fakat Marvel Studios için “Fantastic Four” filmini çekmeye hazırlanırken, programdaki çakışmalar Pascal’ın katılımını etkileyebilir.