You are currently viewing Grendel: Beowulf Efsanesine Dayanan Yeni Filmde Jeff Bridges ve Dave Baustista Başrolde!

Grendel: Beowulf Efsanesine Dayanan Yeni Filmde Jeff Bridges ve Dave Baustista Başrolde!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Canlı aksiyon fantastik filmin kadrosunda ayrıca Bryan Cranston, Sam Elliott, Thomasin Mckenzie gibi isimler yer alıyor.

.

Jeff Bridges, İngiliz edebiyatının en ünlü canavarlarından birini canlandırmaya hazırlanıyor. Beowulf efsanesine dayanan ve pratik özel efekli yaratıklar içerecek olan live-action Jim Henson Company filminde Bridges, Grendel adlı canavara hayat verecek. Beowulf’u ise Dave Bautista canlandıracak.

İngiliz edebiyatının mihenk taşı olan destan, Canavar Grendel’le savaşmak için Danimarka kralı Hrothgar’ın yardımına gelen savaşçı Beowulf’un hikayesini anlatıyor. Grendel’i yendikten sonra Beowulf, Grendel’in annesiyle mücadele etmek zorundadır ve sonunda bir ejderhayla savaşa girmeden önce kendi ülkesine dönerek kral olur.

“Grendel” adındaki filmin senaryosu, destanı tersine çevirerek yaşananları canavarın bakış açısından yeniden anlatan John Gardner’ın 1971 tarihli aynı adlı romanından uyarlandı ve Kral Hrothgar rolünde Bryan Cranston, The Dragon rolünde Sam Elliott, Kraliçe Wealhtheow rolünde Thomasin McKenzie ve Unferth rolünde Aidan Turner‘ın yer aldığı etkileyici bir kadroya sahip.

Deadline’ın bu ayın sonlarında Cannes Film Festivali’nde satışa çıkacağını bildirdiği filmi, senaryoyu da kaleme alan Robert D. Krzykowski yönetecek. Krzykowski ilk yönetmenlik denemesi olan 2018 yapımı “The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot” filminde Elliott ve Turner’la birlikte çalışmıştı. “Grendel” ise yönetmenin ikinci uzun metrajlı filmi olacak.

Krzykowski yaptığı açıklamada şöyle diyor: “John Gardner’ın çılgın başyapıtı, insan olmanın ne demek olduğunu bir canavarın vahşi bakış açısıyla zekice ele alıyor. Her biri izleyicilere harika ve beklenmedik bir şeyler sunmaya çalışan böyle olağanüstü bir hikaye anlatıcı grubuyla çalışmak benim için bir onur.

Beowulf efsanesi defalarca sinemaya ve televizyona uyrlanırken, Gardner’ın romanı daha önce 1981 Avustralya yapımı uzun metrajlı film “Grendel Grendel Grendel”e uyarlanmıştı. Bu filmde Peter Ustinov, canavarın sesi olarak rol aldı.