You are currently viewing “Shrek 5” İçin Çalışmalar Başladı!

“Shrek 5” İçin Çalışmalar Başladı!

  • Post author:
  • Post category:haberler
Dreamworks

Illumination CEO’su Chris Melandandri, yeni filmleri “Super Mario Kardeşler Filmi“nin tanıtımı için Variety ile konuşurken, beşinci Shrek filmi için çalışmaların başladığını resmen açıkladı.

Filmin orijinal kadrosundan, Shrek’i seslendiren Mike Myers, Fiona’yı seslendiren Cameron Diaz ve Eşek karakterini seslendiren Eddie Murphy de “Shrek 5” için geri dönmek üzere görüşmelerde bulunuyorlar.

DreamWorks Animation’ın yaratıcı ortağı olarak hizmet veren Meledandri film hakkında şöyle diyor: “Oyuncu kadrosunun geri gelmesini bekliyoruz. Görüşmeler şimdi başlıyor ve aldığımız her işaret, oyuncular adına geri dönmek için muazzam bir coşku olduğu.”

Meledandri ayrıca Eddie Murphy’nin Ocak ayında, yaptığı yeni bir Shrek filmi ve Eşek spin-off’una açık olmasıyla ilgili yorumlarını gördüğünü de açıkladı ve potansiyel bir Eşek spin-off filmine açık olduklarını belitti. Onun kendi solo filmini destekleyecek kadar güçlü bir karakter olup olmadığı sorulduğunda Meledandri bundan emin olduğunu söyledi.

Shrek karakterlerinden Çizmeli Kedi 2011 yılında ilk solo filmine kavuşmuştu. Bu yıl vizyona giren devam halkası “Çizmeli Kedi: Son Dilek” hem gişede çok başarılı oldu hem de eleştirmenlerden yüksek puanlar toplayarak Oscar adaylığı elde etti. Filmin sonunda yeni bir Shrek macerasının yaklaştığına dair bir referans olsa da “Shrek 5” hakkındaki resmi açıklama şimdiye kadar yapılmamıştı.