You are currently viewing Ryan Gosling Bilim Kurgu Uyarlaması “Project Hail Mary”de Başrolde!

Ryan Gosling Bilim Kurgu Uyarlaması “Project Hail Mary”de Başrolde!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Andy Weir’in “Project Hail Mary” (Kurtuluş Projesi) romanından uyarlanacak filmin vizyon tarihi belli oldu.

.

Amazon MGM Studios, başrolde Ryan Gosling‘in yer alacağı, Phil Lord ve Christopher Miller‘ın yöneteceği uzay macerası “Project Hail Mary” için geri sayıma başladı. Filmin vizyon tarihi 20 Mart 2026 olarak belirlendi.

Imax için çekilecek olan film, “Marslı” kitabının da yazarı Andy Weir‘in aynı adlı romanından uyarlanıyor ve yakın gelecekte geçiyor. Gosling, bir uzay istasyonunda tek başınayken komadan uyanan, kim olduğuna veya görevine dair hiçbir şey hatırlamayan astronota dönüşen Ryland Grace karakterine hayat verecek.

Eskiden bir öğretmen olan Grace’in hafızası patlamalar halinde geri gelir ve gezegenimizi bir Buzul Çağı’nın ilk aşamalarına fırlatan bir uzay olayının etkisini tersine çevirmek için Dünya’dan 12 ışıkyılı uzaklıktaki Tau Ceti güneş sistemine gönderildiğini keşfeder. Görevin ayrıntıları ortaya çıktıkça, tüm bilimsel eğitimini ve saf yaratıcılığını kullanmak zorunda kalacak, ancak bunu tek başına yapmak zorunda olmadığını anlayacak…

Filmin yapımcılığını Amy Pascal, Gosling, Lord, Miller, Aditya Sood, Rachel O’Connor ve Andy Weir üstleniyor. Uyarlama senaryoyu kaleme alan Drew Goddard aynı zamanda Goddard Textiles ortağı Sarah Esberg ve Ken Kao ile birlikte yönetici yapımcılık yapacak.