You are currently viewing Ruhun Duymaz 1. bölüm özet. Bir ajan ve bir hırsızın hikayesi

Ruhun Duymaz 1. bölüm özet. Bir ajan ve bir hırsızın hikayesi

  • Post author:
  • Post category:haberler

Fox tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan Ruhun Duymaz dizisininde Onur Karasu mesleği bağlı bir ajandır. Ekibiyle beraber uzun süredir uluslar arası elmas kaçakçılığı yaptığını bildikleri bir şebekenin peşindedir. Ece Çetinel ise kardeşi gibi gördüğü ortağıyla pek çok kasayı açıp hırsızlık yapmaktadırlar. İkisi de işlerinde başarılıdır

Bu ikilinin yolu yurt dışından elmaslar getiren bir adamın teknesine giderken kesişir. Ece soygun. Onur ise adamlara suç üstü yapmak için oradadır. Ece karşılaştıklarında Onur’un saatini çaktırmadan çalar. Onur yan teknedeki Ece’den hoşlanmaz. Operasyon koşturmacası sonrası suçluuyu yakalayıp gizli merkezlerine götürürler. Ekibin deneyimli üyesi Ayla. adamdan Türkiye bağlantısının telefonunu almayı başarır

Onur ise operasyon sırasında düşürdüğünü sandığı saat için tekrar tekneye gittiğinde yanlış anlaşma yüzünden Ece ona yumruk atar.

Onur Civan Koral’ı yakalamak için kardeşi Hilal ile çıkmaktadır. Hilal evde yokken daha önce tesisatçı kılığında eve yerleştirdikleri kameralar sayesinde Hilallerin evinin her yerini bilmektedir. Yakaladıkları adamın bahsettiği evrakları bulmak eve girip Civan Koral’ın kasasını bulup bakmak ister. Zorlukla girdiği odadaki kasayı o an açamayacağını anlar. 

Ece’yi yurt dışından arkadaşı Hilal arar. Kız ona uçaktan yeni indiğini söyler. Onur da Hilal’e Ankara’dan yeni döndüğünü söyler. İkili evde karşılaşır ama ikisi de diğerinin yalanını kendi yalanı ortaya çıkacağı için açığa çıkarmaz ama ikisi de birbirinden hoşlanmaz. İkisi de diğerini araştırıp açığını bulamaya çalışır ama ikisinin de geçmişi fazla temizdir. Ece açığını bulam için Onur’u takip etse de Onur onu fark eder. 

Onur peşinde olduğu Civan’ın İstanbul’a uğramadan İtalya’ya gideceğini üstelik eve girebilmek aileyla temasta kalabilmek için tek şansları olan Hilal’i de yanında götüreceğini anlayınca panik olur. Onur hem Civan’ı İstanbul’a getirtmek hem de ekibiyle kasayı açabilmek için eve girebilmeleri için mükemmel bulduğu şeyi yapar. Hilal’e evlenme teklif eder. 

Hilal. Onur’un teklifini kabul edince abisi Civan planlandığı gibi ece gelir. Annesi de abisi de evlenme fikrinden hoşlanmasa da Hilal kararlıdır. İki gün sonra Onur elinde büyüdüğü Sadi ustası ve onun eşi rolu yapan Melda ile evde nişana gider. Diğer iki ekip üyesi dj rolündedir. Fırsatını bulup kasanın bulunduğu yere giden Onur orada siyahlar giymiş bir hırsızla karşılaşır. Hırsız kaçar Onur kovalar ve planlarını bozup operasyonu iotal etmesine sebep olan hırsızı yakaladığında onun Ece olduğunu görür. İkili birbirini tutamayıp aralarındaki çekim yüzünden öpüşür.