You are currently viewing “Atatürk” 29 Ekim’den İtibaren FOX Ekranlarında ve Sinemalarda

“Atatürk” 29 Ekim’den İtibaren FOX Ekranlarında ve Sinemalarda

  • Post author:
  • Post category:haberler

Disney+’ın “Atatürk” dizisi, film olarak hem televizyon ekranlarında hem de sinemalarda yayınlanacak.

.

FOX ve Lanistar Medya, başlangıçta Disney+’ta yayınlanması planlanan “Atatürk” içeriğini iki film olarak televizyonda ve sinemalarda yayınlayacağını açıkladı.

TV’ye özel ilk film, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda FOX kanalında yayınlanacak ve ardından sinema filmi vizyona girecek. İkinci film ise, 22 Aralık’tan itibaren sinemalarda olacak. Her iki film de 2024 yazında FOX ekranlarında yer almaya başlayacak.

Yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu “Atatürk”te Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandırırken, yapımcılığı Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu üstleniyor.

The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Atatürk içeriğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılında izleyicilerimiz ile buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde yapılan değişiklikler sonucunda iki film olarak planladığımız Atatürk’ün ilk TV özel versiyonunun FOX kanalımızda yayınlanmasının ardından, iki film sinemalarda ve sonrasında FOX ekranlarında olacak. Böylece, ‘Atatürk’ü çok daha geniş kitlelere ulaştırmış olacağız.

Lanistar Medya adına Yapımcı Saner Ayar ise şöyle konuştu:

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında ‘Atatürk’ü Ekim ayından itibaren FOX’ta TV özel versiyonuyla yayınlayarak, çok daha geniş bir seyirci kitlesine ulaştıracak olmaktan gurur duyuyoruz. Bu çok özel yapımı iki ayrı film halinde sunacağız ve TV’nin yanı sıra sinemalarda da yayınlayarak izleyicilerimize büyük ekranda film izleme keyfi yaşatacağız.”

“Atatürk”ün güncellenen yayın takvimi şu şekilde:

29 Ekim, 1. film TV özel versiyon FOX ekranlarında

3 Kasım, 1. film sinemalarda

22 Aralık, 2. film sinemalarda

2024 yazı, Her iki film FOX ekranlarında

RTÜK, Disney+’ın “Atatürk” Dizisi İçin İnceleme Başlatıyor