You are currently viewing Ridley Scott İmzalı “Napolyon”dan Yeni Fragman!

Ridley Scott İmzalı “Napolyon”dan Yeni Fragman!

  • Post author:
  • Post category:haberler

Filmde Napolyon Bonapart’ı Joaquin Phoenix canlandırıyor.

Sony Pictures ve Apple Original Films, Ridley Scott‘ın tarihi destanı “Napoleon”un ikinci resmi fragmanını yayınladı. Büyük ölçekli film, Oscar ödüllü Joaquin Phoenix‘in canlandırdığı ikonik Fransız İmparatoru Napolyon Bonapart’ın görkemli yükselişini ve düşüşünü ayrıntılarıyla anlatıyor.

Hikaye, Bonaparte’ın tek gerçek aşkı Josephine (Vanessa Kirby) ile bağımlılık yaratan, değişken ilişkisinin merceğinden geçerek iktidara giden amansız yolculuğunu anlatırken, onun ileri görüşlü askeri ve politik taktiklerini de sergiliyor.

Filmin resmi özetinde “şimdiye kadar filme alınmış en dinamik uygulamalı savaş sahneleri”nin yer aldığı özellikle vurgulanıyor. Filmin 2 saat 38 dakikalık sinema kurgusunda altı büyük savaş sahnesi bulunuyor. “Napolyon” 24 Kasım’da sinema salonlarındaki yerini alacak. 4 saatlik yönetmen kurgusu ise 2024 yılında Apple TV+’ta yayınlanacak.

Senaryosu David Scarpa (All The Money in the World, The Day The Earth Stood Still) tarafından kaleme alınan “Napolyon”un oyuncu kadrosunda ayrıca Tahar Rahim, Ben Miles, Ludivine Sagnier, Matthew Needham, Youssef Kerkour ve Ian McNeice gibi isimler yer alıyor.