You are currently viewing Hollywood Yıldızlarına Cadılar Bayramı İçin Kostüm Kısıtlaması Geldi!

Hollywood Yıldızlarına Cadılar Bayramı İçin Kostüm Kısıtlaması Geldi!

  • Post author:
  • Post category:haberler

SAG-AFTRA, grevi bozabilecek Cadılar Bayramı kostümleri için oyuncuları uyardı.

.

Oyuncu sendikası SAG-AFTRA, üyelerine, Cadılar Bayramı için grevden etkilenen popüler dizi ve filmlerdeki karakterler gibi giyinmekten kaçınmalarını söyleyen bir uyarı metni gönderdi.

Grevdeki oyuncular ürkütücü sezona girerken SAG-AFTRA, “grevle dayanışma içinde kalarak Cadılar Bayramı’nı kutlamak” isteyen üyeler için yönergeler yayınladı. Bu, sendika üyelerinin “Oppenheimer” şapkalarını ve “Barbie” pembelerini bir kenara bırakmaları gerektiği anlamına geliyor.

Sendika, stüdyolara herhangi bir tanıtım sağlamamak için oyunculara “ilgili içerikten ilham alan kostümlerin fotoğraflarını sosyal medyada yayınlamamalarını” öneriyor. SAG-AFTRA, AMPTP (Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği) ile daha iyi bir sözleşme için mücadele ederken, grevdeki aktörlerin projeleri için tanıtım yapması da yasaklandı.

Böylece sendika üyesi aktörler çoğu film veya TV karakteri gibi giyinip bu görüntüleri sosyal medyada paylaşamayacak. Sendika, bunun yerine üyelerine “hayalet, zombi, vb. gibi genel karakter ve figürlerden ilham alan kostümler seçmelerini” tavsiye ediyor. Animasyon TV şovları gibi grevden etkilenmeyen içeriklerden karakterlere bürünmek ise serbest.

Duyuru, SAG-AFTRA grevinin 100. gününe yaklaştığı ve görüşmelerin bir hafta önce anlaşma olmadan kesildiği bir dönemde geldi. Bu hafta George Clooney liderliğindeki bir grup Hollywood yıldızının, grevi çözmenin bir yolunu bulmak amacıyla bir Zoom görüşmesi sırasında SAG-AFTRA liderliğine bir teklif sunduğu ama bu görüşmenin “iyi gitmediği” de bildirildi.